Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doprava, cyklostezky, odpady a opravy

23. 6. 2011

Dobrý den,

mohu se zeptat, jakej je důvod likvidovat tady čím dál víc dopravu? Ano, vím, že do rychlíkové dopravy mluvit nemůžete, ale proč prosím Vás není přípoj z Chebu přes Sokolov do Varů na ten spoj, co jede v 4:52 do Chomutova? Ani autobus nejede, prostě nic, bez auta se tu nikdo nikam nedostane. GVD 2010/2011 a dál předtím jezdil bezvadnej spoj v podobě Os 7001 z Chebu do Chomutova, kde se přepsal na rychlík a jel až do Prahy, kde byl v 8:26 a jezdil jak v pracovní dny i o víkendu. Vlastně GVD 2011/2012 jste ho zrušili bez náhrady ani v podobě autobusů ... To si mam pořídit auto, které je dnes drahé jak na pořízení i provoz? Nejsem jedinej, kdo tento spoj využíval, využívalo ho poměrně dost lidí a dost lidí by si přálo náhradu za tento spoj. Dopředu píšu, že vím, že spoj z Varů ve 4:52 je spoj na rychlík do Prahy, který je v Praze v 8:26, ale jak se já, ze Sokolova mám dostat do Varů na tento vlak, když nejede ani autobus?

Děkuji za odpověď.

Aleš Bílek

Vážený pane Bílku,

děkuji Vám za dotaz. Věřím tomu, že pakliže je zrušen některý z Vámi využívaných spojů, může Vám to působit značné komplikace. S Vaším dotazem jsem se proto obrátil přímo na Koordinátora integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje a požádal jej o vysvětlení, proč došlo ke zrušení vlakového spojení OS 7001 a jakým způsobem bylo toto spojení nahrazeno.

Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje mne informoval, že vlak Os 7001 byl jakýmsi reliktem dálkové dopravy zajišťované Ministerstvem dopravy (MD), které historicky objednávalo v této trase rychlíky s označením „Salubia“. Rychlíky postupně přešly do kategorie spěšný vlak a poté je MD přestalo na rameni Cheb – Chomutov objednávat úplně. Pravděpodobně pro jejich nízké využití. Pro období platnosti GVD 2009 – 2010 a 2011 – 2012 byl vlak Os 7001 Cheb – Chomutov součástí „Seznamu linek a spojů, tratí a vlaků zařazených do základní dopravní obslužnosti územního obvodu Karlovarského kraje“, avšak poměr mezi jeho potřebou/využitím a prováděným dopravním výkonem se jevil ve světle jiných dopravních potřeb na dráze jako ne zcela optimální. Karlovarský kraj pak registroval i jiné přepravní potřeby, zejména pro cesty do/ze zaměstnání. Vlak Os 7001 tak již nebyl pro období platnosti GVD 2011 – 2012 objednán.

Jak mne Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje ubezpečil, cestující ze Sokolova, kteří dříve cestovali s výše uvedeným spojem, mohou nyní využívat náhradní autobusové dopravy. Tou je spoj č. 4, linky 141103 Cheb – Sokolov – Karlovy Vary – Praha. Autobus odjíždí ze zastávky Sokolov – Terminál v 5 hodin 25 minut, popř. ze zastávky Sokolov – Těšovice v 5 hodin 35 minut. Do zastávky Praha – ÚAN Florenc pak přijíždí v 8 hodin 15 minut.

Cestující se rovněž nemusí obávat, že by se jim cesta do Prahy prodloužila či nějak výrazně prodražila. Pokud bychom porovnali délku trasy a cenu jízdného, je doprava autobusem dokonce výhodnější. Jízda vlakem trvá celkem 4 hodiny 29 minut a základní cena dopravce České dráhy, a.s., je 346 Kč  (s In-kartou  IN50 173 Kč a IN25 260 Kč). Oproti tomu jízda autobusem na lince 141103 trvá pouze 2 hodiny 50 minut a základní cena dopravce STUDENT AGENCY je 165 Kč (kreditová/otevřená jízdenka 130 Kč).
 

Zdravím hejtmane,

vzhledem k tomu, že taky pocházíš z Březové a určitě pochopíš situaci spíše, než nějaký odborník na dopravu v kraji, obracím se přímo na Tebe s prosbou o řešení využití stávající dopravy v našem kraji. Jak jistě víš, tak jsme konečně napojeni na Prahu díky Student Agency. Tato firma, která nabízí komfortní dopravu za rozumné ceny ale i v našem kraji bohužel jen omezeně. Je nepochopitelné, že nemohu využít spoje mezi Sokolovem a K. Vary kdy já potřebuji, ale jen tehdy, pokud nějakému úředníkovi to dovolí nesmyslná směrnice. Např.: ve čtvrtek se potřebuji dostat ze Sokolova na 16 hodinu do K. Varů. V 15:25 jede spoj Student Agency, který z absurdních důvodů nemůžu využít. Jsem nucen jet přes Loket nebo vlakem na horní nádraží v K. Varech, kde zaplatím dalších nesmyslných 25 Kč za MHD. To nemluvím o tom, že na trase strávím 1,5 hodiny namísto 45 minut (z Březové). Je nejvyšší čas, popřemýšlet o tom, zda neobejít nesmyslnou vyhlášku, příp. ji změnit. Asi by měla hromadná doprava sloužit lidem a ne úředníkům, aby někdo, kdo ji asi ani nepoužívá, ostatní to zakazoval.

Věřím tomu, že do budoucna odstraníte tento nesmyslný zákaz a umožníte svobodné rozhodnutí občanům kraje, co je pro ně výhodnější.
Přeji hodně pracovních úspěchů v dalším období.
Petr Gruss


Dobrý den, pane Grussi,
děkuji Vám za dotaz. Věřím tomu, že mnozí cestující si kladou stejnou otázku jako Vy, a sice proč nelze využívat služeb firmy Student Agency na trase ze Sokolova do Karlových Varů. Odpověď je následující.

Obecně platí preference veřejné hromadné dopravy před dopravou individuální. Platné zákony pak stanovují, že pokud je z veřejných rozpočtů podporovaný určitý druh veřejné hromadné dopravy (zejména železniční), pak musí mít před ostatní dopravou přednost a nesmí být v dané linii podporována žádná jiná doprava. Když tedy přišla firma Student Agency s požadavkem na udělení licence pro trasu Praha – Karlovy Vary – Sokolov - Cheb, existovaly pouze dvě možnosti. Buď budeme striktně postupovat dle platných zákonů a žádost zamítneme, anebo této firmě umožníme provozování dopravy, avšak pouze za splnění zákonných podmínek, že tento provoz ekonomicky neohrozí dopravu, která je podporována Karlovarským krajem. Jinými slovy, že nebude ubírat platící cestující podporovaným dopravcům na trase Cheb – Sokolov – Karlovy Vary. Jakkoliv se toto řešení může zdát absurdní, tak má svou hlubokou logiku a především oporu v platných zákonech, které upřednostňují ochranu veřejných rozpočtů před soukromými podnikatelskými záměry.

Rád bych připomněl, že zajištění dopravní obslužnosti Karlovarského kraje je nesmírně nákladnou záležitostí. Karlovarský kraj v letošním roce vynaložil na dopravní obslužnost 340 milionů korun. Z těchto peněz je například hrazena část jízdného pro Vás cestující. Jako cestující tak nehradíte plné jízdné, nýbrž zhruba polovinu.

Díky nastavenému systému musí dopravci v Karlovarském kraji rovněž jezdit nejen ve špičkách, kdy mají mnoho cestujících a je to pro ně výhodné, ale musí jet i tehdy, kdy vezou třeba jenom pár dětí do školy, nebo několik málo lidí do práce či k lékaři. Ztrátu, která tím dopravcům vzniká, hradí opět Karlovarský kraj
 

Dobrý den pane hejtmane,

 

protože nemůžete být všude a o všem vědět, chtěl bych Vás informovat a slyšet Váš názor na situaci kolem činnosti KSUSK v oblasti Nejdku.

Rád bych Vás pozval na projížďku z Nejdku přes Lesík do Šindelové (mimochodem autobusová linka do Rotavy), ale nevím, zda vlastníte tank nebo alespoň terénní vozidlo. Na silnici - pokud se tomu ještě tak dá říkat - jsou totiž velké a hluboké díry, kterým se prakticky nedá vyhnout. Již několikrát jsem v minulých letech na situaci upozorňoval a řešil ji s vedoucím střediska Nejdek, dříve alespoň ty největší díry zalepily (údajně kvůli cyklistům), ale letos se praktivky nic neděje. Někdy v červnu byly opraveny asi dva úseky (asi 100 metrů) plošně, ale všechny díry zůstaly.

Tento týden byla dokončena oprava zdi za přehradou v Lesíku a já doufal, že se něco posune při opravě asfaltu. Minulý pátek položili balenou - a teď pozor - zbytek, kterým by se určitě zalepily všechny díry na nejméně petikilometrové trase, byl "odložen" - položen a uválcován na nezpevněné ploše u bývalé skládky odpadů!!! Co Vy na to?

Ještě připojím jeden příběh z křižovatky Šindelová - Jindřichovice (za přehradou v Lesíku). Již mnoho let  řeším problém náletových dřevin, které ztěžují výhled do křižovatky. Jednal jsem s vedoucím pobočky v Nejdku i Lípě, technickou šéfkou KSUSK i Policií ČR (mimochodem jsem byl přítomen, když dopravní inženýr Policie posílal pokyn Údržbě silnic na vykácení) a stále nic. Vlastně přeci jen něco - slabé dřeviny jsem letos na jaře už podruhé vykácel sám a pro přehlednost byla vyměněna značka "Dej přednost" za značku "Stůj-dej přednost". Takže teď už jen čekám, až se tam postaví policie a bude vybírat od těch, kteří úplně nezastaví...

Pane hejtmane, pracuji jako učitel (Váš bývalý kolega), vychovávám mládež a veřejný život mi není lhostejný, ze všeho nejvíc si vážím zdraví a života, a protože vidím, jak je na silnicích nebezpečno z důvodu chování lidí, snažím se poukazovat na ostatní (poměrně snadno odstranitelná) rizika a je-li to v mých silách, tak je i odstraňovat.

Bohužel ne všechno mohu vlastními silami zvládnout. Nepomůžete mi Vy, pane hejtmane, z pozice své autority? Předem Vám děkuji.

Vítězslav Kubín

Vážený pane Kubíne,

musím s Vámi souhlasit, že závady na Vámi uvedené trase jsou značné. Na to, aby mohly být všechny odstraněny, ale Karlovarský kraj nemá dostatek finančních prostředků, příspěvky od státu jsou stále nižší. Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje (KSÚS KK) se v rámci možností snaží zajistit opravy silnic s ohledem na jejich dopravní význam a zatížení.

Na silnici III/21041, kterou zmiňujete, se v současné době provádějí výspravy výtluků. Nejkritičtější místa byla opravena pomocí teplé obalované směsi, na další opravy se dostane v nejbližší době použitím technologie turbo.

Jinak byly na zmíněné silnici, přesněji v úseku z Rotavy do Šindelové, od roku 2009 souvisle opraveny dva úseky o celkové délce 1,3 kilometru a také most v Dolní Rotavě. V současné době se kompletně opravuje další most, a to ve směru z Rotavy na Kraslice. V uplynulém období byly rovněž rekonstruovány části silnice III/21810 v úseku Šindelová - Jindřichovice, kudy také jezdí veřejná autobusová doprava. V roce 2010 se relizovala kompletní oprava mostu u Šindelové a v letošním roce celoplošná oprava úseku této silnice o délce jednoho kilometru.

Oprava silnice III/21041, v úseku Šindelová - Lesík, byla zahrnuta do tzv. zásobníku plánovaných akcí. Předpokládané náklady však dosahují téměř 15 milionů korun, které KSÚS KK nemá k dispozici.

Poblíž přehrady v Lesíku byla podle mých informací uložena asfaltová směs, která zřejmě zbyla při opravě povrchu silnice v rámci stavby gabionové zdi. Tuto stavbu pro KSÚS KK prováděla firma Algon a.s. Materiál, který zhotovitel používá při stavebních pracíh, je jeho majetkem, přesto ředitele zmíněné firmy žádám o osvětlení tohoto případu. Následně Vás budu informovat.

Je jistě chvályhodné, že se sám staráte o kácení náletových dřevin. Současně je však nutné konstatovat, že vlastníkem pozemku, který zmiňujete, není Karlovarský kraj. Vlastní ho společnost VIMIS company, s. r. o. Tu příslušný provozní inspektor opakovaně vyzval k odstranění náletů, dosud však na žádnou výzvu nereagovala.

 

Vážený pane hejtmane,

 

děkuji za předchozí odpověď. Ve Vámi popisovaném systému mi není jasné, jak bude řešeno, když občan KK pojede třeba do Brna a využije D1... Každopádně navrhněte a prosaďte (!) cokoli, co bude spravedlivější než současný stav. Což podobný systém jako mají vozidla nad 3,5 t?

Děkuji. Hana Brandtlová

Vážená paní Brandtlová,

systém zpoplatnění, jaký se v současné době uplatňuje u vozidel nad 3,5 tuny, by byl vzhledem k velkému množství osobních automobilů administrativně příliš náročný. Vozidla by musela mít registraci a jejich majitelé by byli povinni vést celou agendu. Náklady na administraci systému by pak pravděpodobně převýšily veškeré výnosy ze zpoplatnění.

V námi navrhovaném systému pásmového zpoplatnění by si motoristé mohli pořídit cenově zvýhodněné známky platné pro konkrétní úseky, tedy například pro necelých 40 kilometrů dálnice v Karlovarském kraji. Takový systém je podle našeho názoru efektivní a provozně nenáročný. 

 

Dobrý den,

v kraji se rozšiřuje síť cyklostezek, ale pravděpodobně se zapomnělo na možnost napojení na cyklotrasy vedoucí např. z německé strany přes hraniční přechod Svatý kříž. Uvažuje se ze strany krajské samosprávy o napojení? Myslím, že by to velmi pomohlo bezpečnosti.

Děkuji za Vaši odpověď, Jiří Korbel

Dobrý den, pane Korbeli,

na propojování českých a německých cyklostezek spolupracuje vedle jednotlivých obcí či jejich sdružení a Klubu českých turistů také Karlovarský kraj, který do těchto aktivit výrazně investuje.

K hraničnímu přechodu Svatý Kříž na Chebsku, o němž se ve svém dotazu zmiňujete, ale na německé straně žádná cyklostezka nevede, není tedy co napojovat.

Na Chebsku či Mariánskolázeňsku ovšem funguje celá řada přeshraničních cyklostezek - z Chebu do Walsassenu, z Pomezí nad Ohří do Schirndingu, z Mammersreuthu do Starého Hrozňatova a další. Vzájemně napojeny jsou i cyklostezky na Ašsku, kde bude v brzké době otevřena tzv. Mostní stezka z Aše přes Selb do Wunsiedlu.

Více informací z oblasti cykloturistiky je možné získat na /cyklo/

 

Vážený pane hejtmane,

napadlo mě, když se stále nerýsuje "odpoplatnění" R6 s tím, že za to stát prostě musí vybírat, zda by nebylo snazší protlačit zavedení dálničních známek třeba na den, na dva, tu by si za rozumný peníz koupil každý.

Děkuji Brandtlová

Vážená paní Brandtlová,

na trhu jsou v současné době kromě ročních také měsíční a desetidenní známky. Osobně bych byl i pro známky s jedno- a dvoudenní platností.

V Poslanecké sněmovně chci ale navrhnout zavedení zcela nového produktu - pásmové dálniční známky. Princip by byl takový, že by se cena roční známky odvíjela podle toho, pro jak dlouhý úsek dálnice by platila. Aby například obyvatelé Karlovarského kraje neplatili za užívání 37,5 kilometru dálnice bez dalšího napojení plnou cenu. Pro pásmové zpoplatnění chci získat také ostatní poslance za Karlovarský kraj a vedle toho informovat dopravní komisi Asociace krajů České republiky a také Svaz měst a obcí České republiky. S podobnými problémy se totiž potýkají i v jiných regionech.

V Karlovarském kraji po dubnovém zpoplatnění silnice R6 narůstá počet řidičů, kteří placenou trasu objíždějí okolními obcemi a zatěžují tamní silnice a životní prostředí. Upozornili nás na to například starostové Kynšperku nad Ohří, Lokte nebo Nového Sedla. I proto si myslím, že by se návrhu na pásmové dálniční známky měly příslušné orgány věnovat.

Předpokládám, že by v září měl být návrh zákonodárné iniciativy předložen krajským zastupitelům. Poslanci by se jím pak mohli zabývat na počátku příštího roku.

 

Dobrý den,

v neděli jsem se na internetu dočetl tu pro všechny slušné lidi v Karlových Varech neuvěřitelnou zprávu, že do čela krajského ŘSD byl bez výběrového řízení dosazen pan Keřka. Mysleli jsme po volbách, že jsme se těchto osob, jako byli pánové Keřka a Hybner nadobro zbavili. Zajímalo by mne a asi i mnoho dalších lidí, zda v této záležitosti hraje roli i hejtmanství a jestli dávalo doporučení nebo zda je to čistě v kompetenci ŘSD a kraje se v této záležitosti vůbec neptají.

Jestli ano, tak by mne moc zajímalo, jaké má pan Keřka odborné a hlavně charakterové předpoklady tuto funkci vykonávat po tom všem, co jsme od něj zažili na magistrátu města.

Děkuji a s pozdravem

T. Troller

Dobrý den, pane Trollere,

podle posledních informací byl Petr Keřka z postu ředitele karlovarské krajské pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odvolán. Jeho sesazení i jmenování do funkce, bylo záležitostí generálního ředitele ŘSD a ministra dopravy, hejtmanství v tom nehrálo žádnou roli. Nebyli jsme vyzváni k tomu, abychom na tento důležitý post někoho doporučili, ani se nás nikdo neptal na náš názor.

 

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, proč se pokládá nová silnice na výjezdu z Karlových Varů směrem na Prahu, když původní silnice byla v dobrém stavu?

Oproti tomu máme v kraji spousty silnic, které jsou v dezolátním stavu (např. silnice 2. třídy č. 221 na trase Merklín - Pernink, přesněji v obci Pstruží). Je mi jasné, že je to hlavní tah na Prahu, ale zase v tak špatném stavu nebyla - nebo se opravuje stejně jako každý rok kvůli MFF? Pokud se zastavím u zde jmenované problémové silnice, tak bych Vám nepřál každý den po ní dojíždět do práce. Cesta je vlnitá a doplňována výmoly.

Vím, že toto není plně ve Vaší kompetenci, ale máte možnost do problematiky nahlédnout hlouběji, než obyčejný smrtelník. Rád bych znal Vaše stanovisko k tomuto problému a navíc pokud se o toto budete zajímat, třeba to někoho nakopne a začne jednat.

Děkuji, Petr B.

Dobrý den,

výpadovka z Karlových Varů na Prahu je zařazena mezi silnice I. třídy, jejichž majitelem je stát a správcem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR, ne Karlovarský kraj. Podle informací z karlovarské pobočky ŘSD, nebyla její rekonstrukce, plánovaná už od loňska, zbytečná. Jak uvedla vedoucí provozního úseku Ivana Hornová, poté, co se letos podařilo získat potřebné finance, "bylo žádoucí opravu realizovat v souvislé ploše".

Silnice II.a II. třídy na území regionu spravuje Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje (KSÚS KK). Co se týče silnic v oblasti Perninska, jsou plánovány tři - na silnici II/221 se jedná o opravu 1,8 kilometru dlouhého úseku přímo v Perninku za přibližně 7,8 milionu korun, v Pstruží jde o úsek v délce 1,4 kilometru a oprava bude stát asi 3,5 milionu korun a na silnici II/219 byl do plánu oprav zařazen úsek v Abertamech v délce 0,6 kilometru, jehož oprava přijde na asi 2 miliony korun.

 

Opravy ostatních úseků plánuje KSÚS KK tak, aby byla zajištěna jejich sjízdnost, a to s ohledem na finanční prostředky. Těch ale stát posílá do našeho regionu stále méně.

 

Dobrý den,

chtěl bych vědět, kdy nám bude proplaceno za to, že jezdíme po špatných cestách, když musíme platit za takzvané dobré cesty. Stačí se podívat na opravenou cestu Jindřichovice - Rotava.

Děkuji za odpověď.

Jiří Horáček

Dobrý den, pane Horáčku,

z Vašeho dotazu není zcela zřejmé, o který úsek silnice na trase Jindřichovice - Rotava se Vám jedná. Podle informací z Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje (KSÚS KK) bude letos opravena část silnice v úseku Dolní Nivy - Jindřichovice, kam bude investováno zhruba 4,1 milionu korun. Na příští rok se plánuje oprava průtahu Jindřichovicemi a následně opravy navazujících úseků směrem na Kraslice. Souvislé opravy silnice II/210 ve směru z Jindřichovic do Rotavy v letošním roce realizovány nebudou, její povrch bude pouze vyspraven v rámci běžné údržby.

KSÚS KK musí při plánování oprav a údržby silnic II. a III. třídy a jejich příslušenství vycházet z velmi omezených finančních prostředků. Prioritou přitom zůstává zajištění sjízdnosti komunikací většího dopravního významu. Mezi ty ale silnice III/21040, o které se zmiňujete, nepatří.

Souhlasím však s Vámi, že závady nejen na výše uvedených úsecích silnic jsou, zvláště nyní po zimním období, značné. Situace se ovšem těžko zlepší, pokud bude do krajské pokladny ze státního rozpočtu dále plynout stále méně a méně finančních prostředků. Například v roce 2010 poslalo ministerstvo dopravy Karlovarskému kraji na opravy silnic 28 milionů korun, loni to už ale nebyla ani koruna a stejný scénář se dá předpokládat i letos. Stejně tak na nulu klesly prostředky od Státního fondu dopravní infrastruktury na předfinancování akcí realizovaných v rámci dotačních programů EU. Tyto peníze přitom kraj po přidělení dotací vracel.

 

Dobrý den pane hejtmane,

mám k vám jednu otázku, která se týká dopravce Student Agency.

Dostal jsem od Student Agency informaci, že nedostali povolení, aby zavedli linku směr Praha-Cheb. Nevím, z jakého hlediska jste toto povolení jim zamítli, jestli pan Jančura nedal nikomu úplatek nebo jak to je.

Já jsem pracující v Praze a bydlím v Chebu a musím teda jako jejich zákazník, když jedu se Student Agency z Prahy do Chebu, tak musím v Karlových Varech vystoupit a přesedat na bus ČSAD Karlovy Vary (Cheb). No nevím teda, jestli někdo má v tom zdravý rozum, ale myslím, že asi kraj by z toho taky měl zisk nebo snad není tomu tak? Já si teda myslím, že asi je to trochu uhozené a taky jde o komfort dneska a ne jako sedět v autobuse, kterému kouká ze spodku rez nebo díra někde v autobuse, jako to je vidět u autobusu ČSAD Karlovy Vary. Znám ty autobusy velice moc, neboť jsem se v Chebu narodil.

Děkuji a budu se těšit na odpověď a doufat, že na kraji budou k tomu dopravci ohlední a pustí mu licenci na tuto trať, linku.

Děkuji

Dobrý den,

nejprve bych chtěl zdůraznit, že jak Karlovarský kraj, tak Krajský úřad Karlovarského kraje žádné povolení k tomu, aby Student Agency provozovala linku Praha - Karlovy Vary - Sokolov - Cheb, nezamítly.

Krajský úřad se pouze vyjadřoval v rámci řízení o udělení licence, které, vzhledem k tomu, že Student Agency má sídlo v Praze, vedl Magistrát hlavního města Prahy. Ani v tomto stanovisku ale kraj nebyl proti tomu, aby Student Agency zajišťovala přepravu cestujících z Prahy do Sokolova nebo Chebu a zpět.

Je zde však jedna překážka - kraj totiž nesmí dovolit přepravu "vnitrokrajských" cestujících mezi Chebem, Sokolovem a Karlovými Vary. Pokud by ji dovolil, došlo by k porušení zákona, neboť pro tuto obousměrnou "vnitrokrajskou" přepravu je určena, hlavně ale z veřejných prostředků hrazena drážní doprava na trati č. 140 Cheb - Sokolov - Karlovy Vary.

Ve vyjádření pro licenční řízení byla Student Agency stanovena podmínka s úseky a časy, ve kterých nesmí být z důvodu ochrany dotovaných spojů provozována tzv. komerční přeprava. Za dostatečnou ochranu se považuje, když 30 minut před odjezdem a 15 minut po odjezdu dotovaného spoje není ve stejném směru provozován tzv. komerční spoj. Toto pravidlo je aplikováno pro všechny dopravce provozující tzv. komerční přepravu v úsecích, na kterých fungují spoje s uzavřenou smlouvou o závazku veřejné služby.

V současné době autobusovou přepravu na lince Aš - Karlovy Vary - Praha zajišťuje společnost Autobusy Karlovy Vary, a to jako tzv. komerční spoj. Linka není zařazena do dopravní obslužnosti Karlovarského kraje a ten nemá jak dopravce přinutit ke zvýšení úrovně kvality cestování.

Co se týče Vámi popisovaného technického stavu autobusů jezdících na uvedené lince, nezbývá mi než uvést, že by všechny měly každoročně projít kontrolou, zda jsou způsobilé k provozu. Pokud se i přesto na silnici objeví vozidlo, které je po technické stránce v takovém stavu, že by mohlo ohrozit ostatní účastníky provozu, může být jeho řidiči zabráněno v další jízdě. To je věc policie, kterou můžete na špatný technický stav autobusu upozornit.

 

Vážený pane hejtmane,

ráda bych se zeptala, v jaké fázi je nyní plánované zpoplatnění R6 a zda měly vaše námitky na Ministerstvo dopravy pozitivní výsledek.

Děkuji za odpověď.

Hana Brandtlová

Vážená paní Brandtlová,

především bych chtěl zdůraznit, že o zpoplatnění silnice R6 jsem nerozhodoval já, ani Karlovarský kraj, ale ministerstvo dopravy sídlící v Praze.

Proti tomu, aby se za použití silnice R6 na území regionu platilo, jsem se zásadně postavil hned poté, co jsem se o tomto záměru ministerstva dopravy dozvěděl. O nesouhlasu kraje se zpoplatněním 37,5 kilometru dlouhého úseku silnice, která není napojena na dálniční síť, jsem pak informoval ministra Pavla Dobeše, se kterým jsem i opakovaně jednal. Upozorňoval jsem ho na neexistenci kvalitní objízdné trasy a také na to, že ti řidiči, kteří na dálniční známku nebudou mít peníze, budou využívat okolní silnice, což může mít za následek zhoršení životního prostředí.

Bohužel žádná z těchto připomínek nebyla na příslušných místech vyslyšena. Podle informací ředitele karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Pavla Rödla tak mají být nově dokončené úseky R6 převzaty v úterý 17. dubna a od středy 18. dubna má být silnice zpoplatněna.

 

Vážený pane hejtmane,

obce Vašeho kraje řeší způsob likvidace odpadu. I ve Vašich materiálech razíte heslo - odpad by měl být zlikvidován v generaci, která jej vyprodukovala. Zajímalo by mě, zda se někdo od Vás zajímal o likvidaci jednorázových plen, kterých dítě vyprodukuje za dobu prvních let svého života cca 1 tunu, a plenky jsou v podstatě nerozložitelné. Nehledě k odpadu v posledních letech života.

Je proti tomu jednoduché a navíc půvabné řešení - látkové pleny - dnes už zcela srovnatelné s jednorázovými (nikoliv ty čtvercové pleny, které známe z našeho dětství a dětství našich dětí). Na západě obce jejich používání podporují příspěvky rodičům, neboť se jim to rentuje v množství odpadu. V ČR však dosud mysl lidí válcuje reklama velkých producentů jednorázových plen, i když přemýšlející rodiče už dnes hodně často volí látkové pleny.

Bylo by moc hezké a zároveň užitečné pro nás všechny, kteří nechceme pro potomky zanechat smetiště, kdyby se touto problematikou někdo zabýval, nebo alespoň ji oficielně zmínil. Podívejte se na internet - jaké jsou možnosti:

http://www.latkovepleny.cz/latkove-verzus-jednorazove-plenky

Děkuji za Vaši pozornost - i za naše děti a vnoučata.

S pozdravem J. Mašátová

Vážená paní Mašátová,

když byli naši dva synové malí, pral jsem a ždímal látkové pleny. Jednorázové tehdy ještě nebyly k dispozici. Dnes už si rodiče mohou vybrat, oba způsoby přitom mají svá pro i proti. Píšete, že ekologičtější je používat látkové pleny, ty se ale musejí prát, spotřebovává se energie, prací prášek a voda, která se pak musí vyčistit. Vzniká však méně odpadu.

To, jak s odpady nakládají, je na obcích a městech. Možná by jejich vedení mohla zvážit, zda by nebylo možno, jak Vy píšete, rodiče, kteří pro své děti pořizují látkové pleny, podporovat. 

Karlovarský kraj se snaží k životnímu prostředí chovat zodpovědně. Dokazují to mj. projekty na podporu třídění odpadu v regionu, na kterých spolupracuje se společností EKO-KOM. Ročně do toho systému kraj vkládá téměř 1,5 milionu korun. Další smlouvy, které máme se společnostmi Elektrowin a Asekol, se dotýkají zpětného odběru elektroodpadu a baterií.

 

Vážený pane hejtmane,

dovoluji si požádat vás o pomoc ve věci černé skládky (odpadků a ojetých pneu) na pozemku KÚ Těšovice, garáže č. p. 722-725. Černá skládka vzniká od září 2010. Za tu dobu jsem již ve věci jejího odstranění 5x navštívil Městskou policii Sokolov i Policii ČR Sokolov. Závěr jednání cituji. "Už sem nechoďte, my pro vás nemůžeme nic udělat". 2x jsem navštívil Odbor životního prostředí MÚ Sokolov, závěr cituji: "My nemáme zákonnou možnost někoho k něčemu nutit". Dále jsem 2x navštívil starostu obce Těšovice, závěr cituji: "Peníze na odstranění skládky nemám a nedám. Mě nějací garážníci nezajímají, jste pro mne přítěží a stejně jste všichni sokolovští".

Postupem času hromada narůstala až na 40 ks pneu a mnoho jiných odpadků. V březnu 2011 tuto skládku někdo podpálil a shořela - zbylo asi 3 m3 odpadu. V květnu 2011 jsem dostal nabídku od ochránců přírody ŽP Natura 99 na pomoc občanům, kterou jsem okamžitě využil. Při jednání s vedoucím Natury p. Korbelem, kterému jsem poskytl všechny informace, mi bylo přislíbeno projednání se starostou Sokolova Ing. Berkou. Závěr bohužel nulový.

V červenci 2011 mě kontaktoval redaktor ČT p. Soukup, který chtěl natočit vyjádření občanů-garážníků k tomuto případu. Tentýž den 15. 7. 2011 ČT v poledním a večerním vysílání odvysílal vyjádření policie, starosty Těšovic p. Halberštáta a moje. Dále se nic nedělo.

V prosinci 2011 neznámý pachatel dovezl na skládku 3 nákladní auta ojetých pneu všech druhů. V současnosti leží na černé skládce přes 100 ks těchto pneu. Byly tam i 3 vraky osobních aut, jejichž majitele se podařilo policie zjistit a vraky nechat odstranit.

Prosím vás o pomoc s odstraněním skládky. Asi se někde stala chyba, když všichni naši zástupci pracují a výsledek je stále horší. Jenom my, občané, kteří řádně platíme daň z nemovitostí (asi do pokladny Těšovic) jsme stále více vyděšení z narůstající černé skládky v prostoru garáží, plných našich aut. Moc vám předem za pomoc děkuji a myslím, že pokud se podaří skládku odstranit, mělo by následovat opatření, aby se toto již neopakovalo. Navrhoval bych umístit do prostoru garáží zařízení, které snímá pohyb a toto vyhodnocovat a řešit za pomoci policie.

Vážený pane,

chápu, že Vás nepovolená skládka v Těšovicích znepokojuje, a oceňuji, že si jen nestěžujete, ale snažíte se zajistit pomoc. Věřte, že bych Vás tohoto problému rád zbavil. Pokud by ale kraj nechal na své náklady tuto skládku odstranit, okamžitě by se ozvala celá řada dalších takto zatížených obcí a měst, které by požadovaly totéž.

Jak píšete, těžištěm těšovické skládky jsou navezené pneumatiky. Pokud by byly ze zákona pokládány za nebezpečný odpad, tedy by hrozila ekologická havárie nebo ohrožení lidského zdraví, byla by likvidace skládky povinností příslušných orgánů. Jelikož tomu tak ale není, je řešení složitější.

Vzhledem k tomu, že nepovolených skládek ojetých pneumatik přibývá, obrátili jsme se na ředitele pobočky České inspekce životního prostředí v Karlových Varech se žádostí o pomoc při řešení této problematiky a zároveň zesílení kontrolní činnosti tzv.zpětného odběru této komodity.

Ale zpět k Vámi popsanému případu. Pokud není znám původce skládky, je její odstranění víceméně na dobrovolnosti vlastníka pozemku či obce, na jejímž katastru se nachází, v tomto případě Těšovic. Podle starosty Jiřího Halberštáta obec nedávno nechala ke garážím umístit kontejnery na odpad, ten byl odstraněn, zakrátko se zde ale skládka objevila znovu. Zastupitelé proto chtějí, aby si pozemek pronajal soukromník, který by jej oplotil a udržoval. To, aby byl pozemek hlídán, navrhujete i Vy a já s Vámi souhlasím.

Těšovický starosta jednal i s vedením Sokolova, odkud podle něho pochází většina garážníků. Sokolovští ale výzvu k řešení situace odmítli s tím, že by se o úklid pozemku měla postarat obec, a to i z toho důvodu, že má z garáží příjem v podobě daně z nemovitostí. Starosta Sokolova Zdeněk Berka mě také informoval o výsledcích šetření odboru životního prostředí tamní radnice ze začátku letošního roku, podle kterých těšovická skládka není natolik výjimečným případem, aby byl Sokolov jako obec s rozšířenou působností povinen zasáhnout.

Přes to všechno oslovím ještě jednou oba starosty, aby se k problému sešli a pokusili se ho vyřešit.

 

Vážený pane hejtmane,

zaslechla jsem, že proti předchozím záměrům se plánuje zpoplatnění R6. Původně snad nemělo být zpoplatnění žádné nebo mělo nastat až po napojení na Prahu. Proč a ozval se nějak kraj proti tomu?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, jakmile jsem zjistil, že má být rychlostní komunikace R6 z Karlových Varů do Chebu od 1. 1. 2012 zpoplatněna, důrazně jsem se proti tomu ohradil. Jednak proto, že jde o nedokončený úsek, který má být zkolaudován až v dubnu příštího roku, především ale z toho důvodu, že stavba směrem na Prahu dále nepokračuje. Komunikace tak nenavazuje na dálniční síť, nevím tedy, proč by se za její užívání mělo platit.

Naše argumenty, proč by zmíněný úsek zpoplatněn být neměl, jsme shrnuli do dopisu, který jsme zaslali ministrovi dopravy

 

Dobrý den,

bydlíme nedaleko hranic s Německem v lokalitě, kde historicky vedly cesty mezi D a CZ, tyto cesty nevznikly samoúčelně, sloužily lidem ke zkrácení vzdáleností. Nechápu proto, proč dnes musím objíždět půl kraje, když se chci dostat do lázní Sybillenbad a přitom to mám za humny - Mýtina a ještě k tomu je tam dobrá cesta. V naší oblasti se za miliony staví polní cesty, které nikam nevedou, mně je celkem jedno, z jakých fondů, ale staví se a spojení mezi městy přes hranice není!

Dobrý den,

výstavba komunikace, která by umožnila stávající turistický přechod v Mýtině otevřít i pro automobilovou dopravu, byla součástí zásad územního rozvoje Karlovarského kraje. Z těch ale byla vyškrtnuta poté, co se proti ní postavila významná část obyvatel Lipové včetně vedení obce. Jak nejspíše víte, vznikla i petice.

Zcela opačný postoj zastávají obyvatelé bavorského příhraničí. Můj náměstek pro oblast dopravy Petr Navrátil se nedávno setkal se starostou Neualbenreuthu Albertem Köstlerem, který zájem německé strany o otevření přechodu v Mýtině pro automobily potvrdil. V současné době tedy kraj s obnovou silničního spojení nepočítá, dalším jednáním s představiteli obou zmíněných, případně i dalších obcí, se ale nebráníme.

Ještě k Vaší poznámce, že se za miliony staví polní cesty, které nikam nevedou. Jak jsem se informoval u starosty Lipové Petra Klíra, ve Vašem okolí byla nedávno dokončena cesta v Doubravě, kde ale bylo prvotním zájmem odvodnění pozemků.

 

Dobrý den,
dne 13.5.2011 jsme spolu jednali o špatném technickém stavu mostu č.22214-1 v Šemnici U Mostu a domluvili jsme se jasně na některých opatřeních. Do dnešního dne tj. 23.8.2011 nebyla na mostě provedena ani základní údržba !!!Jak si myslíte že máme dlouho čekat !!!! Pořád slyšíme jen samé sliby ale nic se neděje !!!! Žádám Vás o jasnou odpověď a řešení stávající špatné situace !
S pozdravem P.Nývlt Šemnice U Mostu 40

Vážený pane Nývlte,
není možné provést okamžitou „základní údržbu mostu“, jak píšete, protože i Karlovarský kraj musí dodržovat zákonem daná pravidla pro výběr dodavatele prací. V současné době tedy probíhá zadávací řízení na výběr dodavatele, předpoklad jejich dokončení je ještě letos na podzim. Ani taková opatření však neznamenají zásadní zlepšení stavu mostu, který je velmi špatný. Koncem srpna byla Krajskou správou a údržbou silnic v místě provedena mostní prohlídka. Z té vyplynulo, že most je nutné uzavřít pro dopravu. Krajská správa a údržba silnic bude jako majetkový správce mostu povinna v nejbližších dnech podat podnět na příslušný Silniční správní úřad, aby byl mostní objekt pro veřejnou dopravu uzavřen a v případě zájmu obce Šemnice povolen pouze jako lávka pro pěší.

Uvažovalo se i o výstavbě nového mostu, který by byl posunut cca 200-250 metrů níže po proudu řeky Ohře. Krajská správa a údržba silnic zadala na základě výběrového řízení uskutečněného v červnu letošního roku projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí a dokumentaci pro posouzení vlivu stavby na životní prostředí pro realizaci nového mostu. Výstavba by však vzhledem k současným úsporným opatřením v krajském rozpočtu byla velmi finančně náročná, odhad převyšuje 100 milionů korun.

Vedení Karlovarského kraje proto rozhodlo, že bude pokračovat projektová příprava rekonstrukce stávajícího mostu. Nejprve ale pro rekonstrukci bude nutno najít finanční prostředky v odhadované výši cca 35 až 45 milionů korun.

 

Dobrý den pane hejtmane.

Moc rád bych se dozvěděl, z jakého důvodu a postavení si může paní ředitelka Dětského domova v Chebu dovolit používat služební vozidlo k vlastním účelům. To jsou jízdy domů, když bydlí cca 300 metrů od pracoviště... doprava vlastních dětí na Jesenickou přehradu za účelem koupání a to není vše, co mi leží na srdci. Její výlety platí dětský domov.

S přátelským pozdravem J. N.

Dobrý den,

Vá podnět jsem předal odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu, jehož pracovníci uvedené informace prověří. Pokud se Vaše tvrzení prokážou jako pravdivá, budou přijata příslušná opatření. Schůzka s ředitelkou Děstského domova Cheb, během které bude mj. zkontrolována dokumentace tamního autoprovozu, je naplánována na začátek září.

 

Vážený pane hejtmane,

je v plánu oprava silnice mezi Bošovem a Chyší? Po sjezdu z R6 vede část připomínající tankodrom Ústeckým krajem a po pár metrech navazuje na zjara opravený úsek, který se již také opět začíná podobat tankodromu, v našem kraji.

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

Vámi popisovaná lokalita je jednou z turisticky nejzajímavějších oblastí v Karlovarském kraji. Ale k Vašemu dotazu:

Úsek silnice II/194 od silnice I/6 po odbočku na Mokrou, včetně části ležící v Ústeckém kraji, byl zařazen mezi takzvané navážecí trasy a komunikace dotčené pozastavenou stavbou "R6 Lubenec - Bošov". Rekonstrukce části silnice na území Karlovarského kraje byla zařazena do aktualizovaného plánu oprav Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje (KSÚS KK) na letošní rok. S velkoplošnými výspravami se zde začne po ukončení zadávacího řízení, pravděpodobně v září letošního roku. Stávající stav úseku ležícího v Ústeckém kraji pak chci probrat s hejtmankou Janou Vaňhovou.

Oprava zbývajícího úseku silnice II/194 o délce asi 2,7 kilometru, tedy části od odbočky na Mokrou do Chyše, je mezi předběžně plánovanými akcemi KSÚS KK. Postupné zařazování akcí do konkrétního plánu oprav bude záviset na dopravním významu každého daného úseku a samozřejmě i na výši vyčleněných finančních prostředků. Než budou dokončeny kompletní opravy, bude uvedený úsek silnice udržován lokálními výspravami. 

 

Dobrý den,

jsem velice nespokojen s praktikami MÚ v Chebu...

- pan Černík, zástupce MÚ Cheb, mi sdělil, že "chránící" kameny musím odstranit, nebo že je odstraní Město Cheb na moje náklady, i když se nachází na mém vlastním pozemku!

- pan Černík nechal za posledních 14 dnů navézt drtinu na úplně rozbitou vozovku a rozšířil ji na můj pozemek a ani nezaměřoval, kde končí pozemek komunikace. Ukázal jsem mu plány "skutečného zaměřeného stavu", že je teď fyzicky cesta na mém pozemku, ale nezajímalo ho to!

Je to správný přístup Města Chebu?

- jakým právem si Město Cheb může dovolit rozšířit komunikaci až do mého vlastního pozemku?

- zástupce policie, pan por. Tlačil, tvrdil, že podle zákona musí být kameny 50 cm od fyzické hrany komunikace (potvrdil to i po ptání, že ne od hranice pozemku komunikace, ale od konce fyzické hrany komunikace).

Číslo zákona jsem nedostal, tak bych rád věděl, o jaký zákon jde a kde si ho můžu přečíst?

Jestliže takový zákon existuje, proč neplatí v celém Podhradě, kde hodně plotů končí přesně s vozovkou a i zděný plot u novostaveb končí blíže než 50 cm?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Roman Hladík, Podhrad

Vážený pane Hladíku,

z materiálů, které mám k dispozici, vyplývá, že ve Vaší záležitosti byl prvotním podnět chebského dopravního inspektorátu odboru silničního hodpodářství a dopravy tamní radnice. V tom policisté upozorňují na umístění kamenů, které Vy nazýváte "chránícími", podél veřejně užívané komunikace. Následně jste byl podle ing. Černíka ze zmíněného odboru informován o ustanovení paragrafu 29 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, na základě kterého lze pevné překážky na komunikacích umístit jen se souhlasem silničního správního úřadu. V opačném případě musí být odstraněny na náklady vlastníka, tedy Vaše.

Ve své stížnosti na postup chebské radnice dále píšete, že byla cesta navezením drtiny rozšířena až na Váš pozemek. Jak jsem zjistil, na tuto problematiku existuje několik pohledů. Máte-li pocit, že byla dotčena Vaše práva, můžete věc řešit v občansko-právním sporu. Každopádně podle ing. Černíka by měl být pozemek nově zaměřen. Kvůli zvýšení bezpečnosti provozu, na což také poukazujete, pak bylo podle radnice navrženo umístění zpomalovacích pruhů.

Co se týče Vaší připomínky k nedodržování zákonů ze strany majitelů jiných pozemků, doporučuji Vám obrátit se na stavební úřad. Ten by měl přezkoumat, zda byly stavby vybudovány v souladu s jeho rozhodnutími či jinými opatřeními.

 

Dobrý den,

jsem velice nespokojená s praktikami společnosti Autobusy Karlovy Vary a ráda bych se zeptala, kde je možné si na toto chování stěžovat, jestli to vůbec možné je. Děkuji, krásný den.

S pozdravem, Kateřina Dušková

Vážená paní Dušková,

nespokojenost s praktikami společnosti Autobusy Karlovy Vary můžete ventilovat na jejích webových stránkách, v rubrice Napište nám: http://www.autobusy-kv.cz/napiste-nam.php .

 

Dobrý den,

chci se zeptat, kdo se má starat o opravy a údržbu páteřní cyklostezky, Jde mi o úsek Loket - Poříčí, v současné době je část poničená po povodních, část je poničená opravou mostu R6 - odpadky a zbytky materiálu po firmách. A hlavně - kdo by měl např. odstranit padlé stromy přes cyklostezku, které tam nyní leží?

M. Roubek

Vážený pane Roubku,

údržbu Vámi zníměné části páteřní cyklostezky má na starosti obec Královské Poříčí (kontakty: kralporici@volny.cz, tel. číslo na asistentku starosty Nikolu Frimlovou: 352 350 520).

Úsek, který využívají stavebníci kvůli rekonstrukci mostu přes řeku Ohři, má být podle jejich příslibu dán do původního stavu po skončení stavby. Povolení k uzavření mostu mají stavebníci do poloviny srpna.

Vzhledem k tomu, že se nepořádek po firmách objevuje i na dalších cyklostezkách, jednal jsem na toto téma s novým ředitelem karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Pavlem Rödlem a požádal ho o nápravu. Vámi zmíněnou část páteřní cyklostezky přislíbil dát po dokončení rekonstrukce mostu do pořádku.

(Pozn.: podle informací tazatele byly padlé stromy přes cyklostezku odstraněny).

 

Dobrý den, pane hejtmane,

rád se vydávám na cyklotoulky po kraji a velmi oceňuji projekt páteřní cyklostezky podél řeky Ohře. Co mě ale zaráží, je z mého pohledu nedostatečná šířka části vedoucí z Mostova do Hlínové. Zajímalo by mě, proč jsou cyklisté a třeba i in-line bruslaři takto omezováni. 

S pozdravem

Martin Blecha

Vážený pane Blecho,

část jednoho z právě dokončovaných úseků páteřní cyklostezky podél Ohře je vedena po místní komunikaci spojující zámek v Mostově s osadou Hlínová. Komunikaci po obou stranách lemuje řada košatých, poměrně mladých javorů mléčů. V roce 2004 byla alej, kterou tvoří více než 200 stromů, prohlášena za památnou.

V ochranných pásmech památných stromů je ovšem zakázáno vše, co by je mohlo ohrozit, tedy i zásahy spojené s budováním cyklostezky. Výjimku povolil orgán ochrany přírody a krajiny na základě zvoleného řešení, které bylo z pohledu ochrany vzácné přírodní památky nejšetrnější. Povrch komunikace byl opraven v původní šířce, tedy 2,5 metru s novými krajnicemi, celková šířka je tak 3 metry. Směrové a výškové poměry zůstaly zachovány. Středový pruh komunikace o šířce 1,2 metru je z asfaltu a lemují ho štěrkové pruhy a krajnice.

I když z pohledu uživatelů může jít o nezvyklé řešení, stavba byla projektována a realizována v souladu s platnými normami a zákony. Pro cyklisty a in-line bruslaře to znamená jisté omezení, věřím ale, že je s ohledem na nutnost ochrany přírody přijmou s pochopením.

 

Dobrý den pane hejtmane,

nejedná se mi o dotaz, spíš doporučení. Zkuste si zajet k nám do Rotavy, nejlépe přes Jindřichovice, poté do Kraslic a z Kraslic zpět přes Jindřichovice. To je opravdu zážitek, ovšem na vůz V3S! Z Kraslic k nám na Rotavu to není ani na V3S!
Že nejsou peníze, slyšíme od pana Kalouska denně. Když byly, tak se opravila např. komunikace z KV do Nejdku, kde bydlel a bydlí minulý hejtman za ODS. Připomínám, že ta komunikace nebyla ani ve zlomku v takovém stavu jak komunikace zde u nás!!! Hrůza, hlavní tah na hranice se SRN! To je mezinárodní OSTUDA.

Zdraví Husár Michal - M1 až M4 v letech 1990-1994

Vážený pane hejtmane,

obracím se na Vás s dotazem na osud silnice č.218 v úseku Rolava - Stříbrná. Při vědomí, že existuje rozhodnutí Rady kraje (Karlovarského kraje) č.4/2010 o zimní údržbě některých silnic a zmiňovaný úsek do něj spadá, nelze se smířit s tím, že zima je již pryč a stav silnice je naprosto žalostný, nebezpečný. Přes to, že by se dalo argumentovat tím, že je dopravně nevýznamný, je poměrně dost využívaný jako spojnice K.Vary – Nejdek - Kraslice jak místními obyvateli tak návštěvníky z Německa. Je obrovská škoda, že na silnici se v nedávné minulosti proinvestovalo hodně peněz, především s využitím evropských fondů na obnově silničních mostků (4) a současný stav (mluvím o situaci z 3.4.2011) je naprosto katastrofální a vlastně neumožňuje bezpečné užívání komunikace. V úseku cca 600 m Rájeckého údolí je na vozovce naplavena zemina a štěrk ve vrstvě cca 15 cm z okolních svahů, podél cest je množství popadaných a neuklizených stromů a větví, takže je nebezpečně zmenšený jízdní profil, někde jsou vývraty stromů nad vozovkou s rizikem jejich pádů. Na samotné vozovce je několik propadlých míst a hlubokých výmolů. Uvědomuji si, jak jsou v současnosti omezeny finanční prostředky na údržbu silnic, především likvidaci následků uplynulé zimy na silnicích vyšších tříd, ale myslím, že by měla být provedena zásadní údržba zmiňované silnice č. 218 bezodkladně a to i za součinnosti Lesů ČR, poněvadž převažující podíl škod je způsoben lesním porostem i nezabezpečenými lesními cestami.

Za Vaši odpověď děkuji.

Vážení pánové Husáre a Věchete,

Krajská správa a údržba silnic (KSÚS) Karlovarského kraje by na opravy silnic po zimním období potřebovala okolo 460 milionů korun, k dispozici přitom má pouhých 62 milionů korun. V loňském roce poskytlo ministerstvo dopravy kraji na opravy po zimě 28 milionů korun, letos ale podle všeho nepošle ani korunu.

KSÚS musí volit takové technologie oprav silnic, aby byla zachována jejich sjízdnost a bezpečnost silničního provozu. Stávající rozpočet neumožňuje provádět ve větší míře celoplošné opravy povrchů, po kterých volají občané, zástupci obcí a měst, případně podnikatelské subjekty. Je ovšem třeba říci, že ani celoplošné opravy nejsou vždy zárukou zlepšení stavu. Neřeší totiž opravu spodní stavby silnic, jejíž špatný stav je ve většině případů hlavní příčinou porušení vozovkového krytu.

Ale k Vašim dotazům. Silnice II/210 (Jindřichovice – Rotava – Kraslice) byla v úseku od křižovatky se silnicí III/21014 po křižovatku III/21042 opravena metodou turbomechanismů, od křižovatky se silnicí III/2042 pak asfaltovou obalovanou směsí za horka. Do konce května tohoto roku se bude ve výspravách výtluků po zimě pokračovat stejnou technologií a opravy budou prováděny rovněž strojně. Silnice II/220 (Karlovy Vary – Nejdek), kterou ve svém dotazu zmiňuje pan Husár, byla opravena z prostředků Evropské unie.

Na zmiňovaném úseku další silnice, s označením III/21012 (Rolava –Stříbrná), který byl zprovozněn 29. března 2011, se neprovádí zimní údržba. Jedná se o silnici s velmi malou intenzitou dopravy, využívanou od jara do podzimu. Opravena bude běžnými technologiemi v rámci údržbových prací a oprav po zimě. Co se týče v dotazu popisovaných větví a polomů, jedná v současné době provozní inspektor KSÚS s Lesy ČR o jejich odstranění.

V roce 2004 a 2010 byly na této silnici opraveny čtyři mosty ve velmi špatném až havarijním stavu. Opravy dvou z mostů realizované v loňském roce byly financovány v rámci regionálního operačního programu, zbylé dvě pak z finančních prostředků Karlovarského kraje.

 

Dobrý den,

kdy už začne konečně KÚKK řešit kamionovou dopravu do závodu Mattoni v Kyselce nebo si i nadále nechá kamiony do firmy Mattoni ničit silnici č. 222 a životní prostředí v kaňonu Ohře?

Bude páteřní cyklostezka podél Ohře vedena po zrušené železniční vlečce do závodu Mattoni?

Dobrý den,

poté, co jsem se nedlouho po svém nástupu do funkce seznámil s problematikou okolo ničení silnice II. třídy č. 222, jsem začal prosazovat osazení omezující dopravní značky. To ale nebylo možné, jelikož podle tehdejší legislativy neexistoval pro omezení průjezdu právní důvod. Jinak tomu bylo například na Jáchymovsku a Božídarsku, kde mohl být průjezd vozidel nad 10 tun zakázán kvůli poddolování, nebezpečnému klesání nebo nevyhovujícím parametrům vozovky.

Začátkem tohoto měsíce však Ministerstvo dopravy ČR upravilo svůj právní výklad a stanovisko k této problematice, proto je možné jednání o umístění omezujícího dopravního značení obnovit. Náměstek pro oblast dopravy Petr Navrátil se má v nejbližší době sejít a na toto téma diskutovat se starostkou Kyselky Petrou Hoffmannovou. Předesílám ale, že samotné schválení umístění značky má v kompetenci odbor dopravy karlovarského magistrátu.

Ještě bych chtěl dodat, že mě stav uvedené silnice tíží i proto, že do jejích oprav bylo v posledních deseti letech investováno přes 200 milionů korun.

Ke druhé části Vašeho dotazu - po železniční vlečce, která není zrušená, jen zanedbaná a nevyužívaná, cyklostezka podél Ohře podle všeho nepovede. Její majitel totiž jednoznačně nevyloučil možnost obnovení provozu. Existuje variantní řešení vedení trasy cyklostezky v úseku Kyselka - Radošov - Velichov - Vojkovice a vyhledávací studie na úsek Vojkovice - Stráž nad Ohří - Okounov. Po dohodě s pořizovateli územních plánů byla trasa do územně plánovací dokumentace obcí Ostrov (Moříčov), Velichov, Vojkovice, Krásný Les, Damice a Stráž nad Ohří zanesena jako veřejně prospěšná stavba.

 

Vážený pane hejtmane,

zasílám Vám na vědomí dopis, který jsem adresovala Krajské správě a údržbě silnic, jíž je kraj zřizovatelem. Bydlím na Kamenici a už jsem si zvykla, že jsou zde občas nesjízdné silnice, ale bohužel si nemůžu zvyknout, že každý den riskujeme zdraví a život, když jsme nuceni projíždět pod suchými vzrostlými stromy, které nás ohrožují na životě. KSS každý rok tyto stromy označí k odstranění a tím to skončí. Možná, že až jim dojde barva, nebo jim někdo kyblíček s barvou vezme, konečně tyto stromy pokácí. Zkoušela jsem to telefonicky, bohužel bez úspěchu, jako poslední naději KSS zasílám dopis, když nic, tak alespoň budeme vědět, kde hledat viníka, jen nevím, jestli za to neštěstí stojí.

S pozdravem Mgr. Iveta Královcová

Vážená paní Královcová,

podle informací ředitele Krajské správy a údržby silnic (KSÚS) Karlovarského kraje Zdeňka Pavlase hovořil o dané záležitosti Váš manžel se správním inspektorem této společnosti 6. prosince. Tentýž den jsem od Vás obdržel výše uvedený email a následující den byl na KSÚS doručen Váš dopis.

V telefonickém rozhovoru bylo Vašemu manželovi přislíbeno prověření celé záležitosti. Jak vyplývá z vyjádření provozního inspektora společnosti Údržba silnic Karlovarského kraje, stromy nebyly označené z důvodu kácení, jak píšete, ale pro zdokumentování jejich stavu ve vegetačním období. Na následném jednání s představiteli města Březová se ukázalo, že stromy jsou považovány za "významné, neboť dokládají určitou histori obce".

Na základě rozhodnutí ředitele KSÚS bude u odborné firmy objednáno dendrologické posouzení stavu uvedených dřevin. Další postup bude navržen až podle jeho výsledku.

 

Dobrý den pane Novotný,

předem Vám děkuji za odpověď na problém týkající se obce Pernink (viz níže), avšak informace, které jste získal, nejsou pravdivé.

Navážka nijak nesouvisí s průjezdností komunikace, je zde již cca 8 let a bez problému sem jezdí i nákladní vozy. Dokonce i jiná popelářská firma, která by byla ochotna nám odpad vyvážet, avšak nemá smlouvu s obcí a nikdo jí smlouvu neposkytne.

Pokud sem bude přistaven kontejner, zimní údržba bude zcela nemožná (vůz na zimní údržbu by dík kontejneru neprojel). Ale to je zřejmě účel.

Promiňte, ale označit jedinou přístupovou cestu k našemu domovu jako méně důležitou mi přijde nejen zcestné, ale i nemorální. Co když se doma zraním, jak se ke mně dostane sanitka či hasiči? A jak se dostanu do práce? Starostka si vymyslela nějakou navážku a já díky tomu mám být méně důležitý občan? Jak je možné, že s navážkou přišla až ve chvíli, kdy jsme si hromadně stěžovali? A co se týče oboustranné dohody, já jsem pro dohodu všema deseti, ale kde nic tu nic. Starostka jen slibuje a sliby neplní, proto jsem psala Vám. Ona vyhláška je z roku 2010, ne 1999, byla vydána až po našich stížnostech jako odveta.

Když jsem skupince úředníků říkala, jak by bylo jim, kdyby jim nevyváželi sníh, vysmáli se mi a řekli, že oni daný problém nemají. To už opravdu nevíte, co si o dané situaci máte myslet.

A ještě pro zajímavost, bydlí zde asi 90ti-letá paní, ta si na vlastní náklady komunikaci k domu zpevnila asfaltem a starostky se ptala, proč jí popelnice nevyvážejí. Starostka jí odpověděla, ať si před domem uklidí dřevo v místě, kde by jí v zimě nevadil kontejner.

A když jsme apelovali na to, že do kontejneru by nám mohl naházet odpad kdokoliv jiný, řekla, že by se sem přes ty závěje stejně nikdo nedostal.

Moc Vám děkuji za Váš čas, chtěla jsem se jen zeptat, jak v dané situaci postupovat. Na koho se případně ještě obrátit, když víme, jak paní starostka jedná. To, že celou situaci vyřeší, slibovala již v létě a pak opakovaně ještě v září. Navíc nejsem jediná, koho se daný problém týká.

Předem děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne Lenka Blažková

Dobrý den,

starostku Perninku jsem oslovil, abych měl náhled z druhé strany. Chápu, že máte problém, který Vás tíží, já však nemám kompetence ho řešit.

Pokud ale budete mít zájem, pokusím se iniciovat schůzku s paní starostkou, které by se mohli zúčastnit i další obyvatelé ulice.

Dobrý den!

Předem velice děkuji za odpověď. Velmi si cením toho, že jste mi opět odepsal a jak je vidno, Váš telefonát paní starostce měl úspěch. Zastupitelstvo bude jednat o vývozu odpadu od našeho domu, jsme sice překvapeni, že pouze od našeho domu a ne celé ulice, ale vidíme to jako první vstřícný krok. Uvidíme, jak se zastupitelstvo dohodne a pevně doufám, že se již tato situace vyřeší a schůzka nebude nutná. Pokud však dojde k opaku, ráda bych ji využila.

Opět přeji příjemný den, a pokud je toto náš poslední email i Veselé Vánoce.

Lenka Blažková

 

Dobrý den pane hejtmane,
Bydlím na Božím Daru a mám k Vám následující dotaz: Od jara se opravuje zatáčka na silnici nad Jáchymovem. Před cca třemi týdny práce na této opravě ustaly, firma, která opravu prováděla, zanechala silnici v otřesném stavu. Nejenže se práce nedodělala, ale v silnici zůstaly rýhy, které se neustále prohlubují, dnes už je to o ulomení kola. Dále tím, že stavba není dodělaná, hrozí v zimě při klouzavé vozovce směrem dolů havárie z důvodu neubrzdění na sklonu silnice 12%, v opačném směru zacpání z důvodu, že se auta nerozjedou, nemluvě o tom, že pokud pojede kamion, dojde k totálnímu ucpání a kolapsu celé dopravy, což se stávalo i dříve. Prosím, jak hodláte tento problém řešit? Zima je na spadnutí a nic se neděje.
Děkuji Vám za odpověď. 
Jan Tichý, Boží Dar

Vážený pane Tichý
Podle informací z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR zastavil druhou etapu stavby I/25 Jáchymov - točka dne 23. září generální ředitel ŘSD ČR Ing. Jiří Švorc. Po intervenci místní Správy Karlovy Vary se přistoupilo k soutěži pro zajištění před zimním obdobím. Jejímu vítězi by mělo být staveniště předáno v týdnu od 15.do 22. listopadu.

 

Dobrý den.
Četl jsem a blíže se tím seznámil s plánovanou stavbou nádraží v Karlových Varech. Dost často jsem diskutoval s pamětníky, kteří přijížděli do Karlových Varů před tím, než bylo původní nádraží bombardováno v r. 1945. Shodovali se nad jedním a to - že když vystupovali z hlavní budovy /která byla bombardována a pak zbořena/ všichni byli fascinováni pohledem na údolí Karlových Varů kterého bylo vidět při východu před budovu nádraží. Dovolil bych se tedy zeptat či Vás oslovit zda by tato možnost mohla být uplatněna při nynější nové stavbě a novou budovu postavit vedle na prázdném místě /odkaz na stránku/ -    http://www.fofifo.com/nadrazi.htm. Nyní by byla jedinečná příležitost budovu dostat na původní místo s výhledem na Karlovy Vary.
 
Kristian Houf
Karlovy Vary

Vážený pane Houfe,
kraj v této záležitosti nemůže jakkoli zasáhnout, jelikož inkriminovaný pozemek je ve vlastnictví města Karlovy Vary. Z vyjádření dosluhujícího primátora Karlových Varů Wernera Hauptmanna vyplynulo, že město rekonstrukci Horního nádraží maximálně podporuje, nicméně investorem jsou České dráhy. Dále primátor uvedl, že pokud by investor chtěl ve svém projektu polohu nádraží měnit, město s ním o tom bude samozřejmě jednat.

 

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak mohu postupovat proti šikaně ze strany starostky Perninku Jitky Tůmové. Konkrétně se jedná o to, že obec odmítá vyvážet komunální odpad navzdory tomu, že s ní máme platnou smlouvu. Po zajištění vývozu jinou firmou je nám starostkou vyhrožováno pokutou. Jako odvetu po stížnostech si obec vydala vyhlášku, že naše ulice (Nádražní) je méně důležitá, takže se v ní nebude vyvážet odpad a ani zde nebude odklízen sníh (Pernink - 850 m. n m.). A to má naše ulice statut obytné zóny a je průjezdná. V případě úrazu či požáru se k nám  nedostanou žádné záchranné složky. Tento problém se týká celé ulice, kde bydlí mj. senioři.

Děkuji za Váš čas. S pozdravem Lenka Blažková, Pernink

Vážená paní (slečno) Blažková,

jak jsem zjišťoval u starostky Perninku, nedá se do části Nádražní ulice zajiždět mimo jiné kvůli nevyhovujícímu terénu. Obec plánuje zpevnění povrchu, tomu ale brání navážka ze stavby domu. Jeho majitel byl písemně vyzván k odstranění navážky, dosud se tak ovšem nestalo. Do doby, než bude možno cestu upravit, bude pro obyvatele ulice přistaven kontejner na odpad. Co se týče zimní údržby, není podle paní starostky část Nádražní ulice (stejně jako další obecní komunikace) udržována pro nezpůsobilý terén a malý dopravní význam. Souvisí to s vyhláškou č. 4/1999 o vymezování úseků místních komunikací, na kterých se pro jejich malý dopravní význam nezajišťuje sjízdnost a schůdnost odstraňováním sněhu a náledí.

K odstranění celého problému je potřeba, aby obě strany projevily dobrou vůli k dohodě.

 

Dobrý den pane hejtmane,

chci se zeptat, zda je v plánu vybudování chodníku pro pěší a přechodu z Tašovic k nákupnímu centru Globus a dále do Jenišova. Vždy jsme z Tašovic do Jenišova chodili pěšky, ale teď to lze pouze příkopem, protože je zde velmi nebezpečný provoz. Magistrát města Karlovy Vary slíbil pomoc, ale Jenišov pod něj nepatří, takže to nám (občanům) může sdělit pouze Karlovarský kraj. Jak je možné, že se při budování silnice a kruhových objezdů nemyslelo na chodce, ale pouze na automobilový provoz?

Prosím, je v plánu ve spolupráci s Globusem a magistrátem tento chodník a přechod pro pěší z Tašovic do Jenišova dobudovat?

Milada Srnková, Karlovy Vary

Vážená paní Srnková,

chápu, že Vám zkomplikování docházky za nákupy dělá starosti. Ve věci dobudování chodníku a přechodu pro chodce ve Vámi popsané lokalitě ale kraj nemůže nijak zasáhnout, není v pozici silničního správního úřadu ani vlastníka. Chodníky jsou zpravidla zařazeny jako místní komunikace a jejich vlastníkem, potažmo investorem, je obec, na jejímž území se nachází. Doporučuji Vám tedy obrátit se na primátora Karlových Varů (w.hauptmann@mmkv.cz) a starostu Jenišova (obecjenisov@volny.cz), zda by vybudování chodníku a vyznačení přechodu pro chodce nepodpořili.

Ptáte se také, jak je možné, že se na chodce nemyslelo již při budování silnice. To je dáno nejspíše tím, že se jedná o silnici I. třídy, u níž se chodníky budují pouze v případě, jde-li o průjezdní úsek obcí.

 

Dobrý den, pane hejtmane,

chtěl bych se zeptat, jestli bude na nové rychlostní silnici umístěna cedule odbočka Karlovy Vary Hory, nebo jste tuto obec vyškrtli z mapy?

Tomáš Horn

Dobrý den, pane Horne,

asi máte pocit, že hejtman je všemocný, a když se mu zachce, prostě se rozhodne neumístit někam označení obce. Jinak si nedovedu vysvětlit Váš dotaz, zda jsme obec vyškrtli z mapy, který mě popravdě řečeno docela zamrzel. O umístění dopravního značení na rychlostní silnici rozhoduje Ministerstvo dopravy ČR. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic ČR se označení obce Hory právě z rozhodnutí ministerstva na rychlostní silnici R6 nacházet nebude. Jeho umístění je naplánováno za sjezdem z komunikace R6 na silnici I/20 u tzv. kompostárny a dále na silnicích III. tříd. Jak vidíte, Karlovarský kraj nemá bohužel kompetence, a tedy možnosti, jak rozhodování o dopravním značení na R6 ovlivnit.

 

Vážený pane hejtmane,

prosím o radu, která se týká umístění mé reklamní a směrové tabule na kovovém starém mostě v Šemnici. Jednalo by se o cca 100x50 cm ceduli z plastu pro nově otevřenou hospůdku "Sklípek u Petra"se zaměřením na vodáckou klientelu. Vždy jsem měl povolenou ceduli, ale nevydržela na místě ani den (8 cedulí loni). Z těchto důvodů by byla umístěná pod mostem, který by měl být ve správě kraje. Mám pozitivní hodnocení nejen vodáků a beru to i pro zviditelnění mé i obce a rozvoj turistiky v kraji. Nevím, na koho se obrátit s tímto dotazem a prosbou, od koho získat povolení a za jakých podmínek, cenu atd. Mnohokrát děkuji za Váš čas i odpověď.

S úctou, Petr Jirkovec

Vážený pane Jirkovče,

abyste si mohl reklamu na Vámi zvolenou plochu umístit, musíte mít povolení příslušného silničního správního úřadu, obraťte se tedy na odbor dopravy Magistrátu města Karlovy Vary. Vydání povolení předchází souhlas vlastníka dotčené komunikace, v případě silnice III/22214 je to Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje. Pokud by užívání komunikace mohlo ovlivnit bezpečnost nebo plynulost silničního provozu, je třeba také souhlasu příslušného orgánu Policie ČR.

Formulář žádosti s požadovanými přílohami najdete na internetových stránkách karlovarského magistrátu http://www.mmkv.cz/index.asp?menu=264&odbor=1009.

 

Dobrý den,

chci se zeptat, na koho se lze obrátit ve věci údržby cyklostezky. Na cestě z Lokte do Královského Poříčí vidím v současnosti dva zádrhele:

1. cesta zarůstá větvemi tak, že je problém s projetím, dále křídlatka v jedné části natolik zúžila cestu, že v případě většího provozu je jen otázka času, kdy bude nějaké zranění. Navíc v okrajích s křídlatkou jsou schovaní divočáci, kteří chodí k řece pít a když jich pár vyběhne těsně před kolem, zavání to průšvihem. Několik posledních let byla křídlatka chemicky zlikvidována, ale letos zatím ne.

2. druhý problém vidím v nárůstu babet, skutrů, motorových kol a koloběžek, které se po cestě prohání. Čert vem motory, jen kdyby nebyly benzínové.

Díky za odpověď. M. Roubek

Vážený pane Roubku,

likvidace invazivních rostlin v okolí cyklostezek je věcí majitelů pozemků. Těmi jsou města Loket a Královské Poříčí, případně Povodí Ohře či Lesy ČR.

O údržbě cyklostezek obecně se hovořilo také na jednání krajského zastupitelstva. Je třeba nastavit nějaký systém, který kraj bude podporovat. V současné době mohou vlastníci pozemků s cyklostezkami žádat o peníze z programu podpory rozvoje cyklistické infrastruktury. V rozpočtu kraje na příští rok by pak mělo být na základní údržbu cyklostezek v rámci regionu vyčleněno okolo 200 tisíc korun. 

Jinak bych chtěl doplnit, že cesta, o které se zmiňujete, je vedena jako lesní hospodárnice a slouží tedy především pro účely lesního hospodářství. Poté, co bylo její užívání povoleno cyklistům a chodcům, ji Klub českých turistů vyznačil jako cyklotrasu.

K druhé části Vašeho dotazu - motorová vozidla nemají na popsané cestě co dělat. Jedinou možností, jak cyklisty před nezodpovědnými řidiči motocyklů a dalších vozidel ochránit, jsou pravidelné kontroly a tresty.

 

Dobrý den,

přeposílám dotaz z portálu města Sokolova, rubriky Napište starostovi. Můžete na tento dotaz odpovědět jako zástupce kraje? Děkuji. Josef Pravda

Dotaz: Chtěla bych se zeptat, proč se při budování kruhových objezdů směrem ke Kauflandu nechal mezi nimi neopravený úsek. Je v katastrofálním stavu a myslím si, že by bylo jednodušší a snad i ekonomičtější opravit to najednou, než to časem opět lepit. Jirásková

Odpověď: Bohužel město není investorem kruhových objezdů ani vlastníkem uvedené komunikace. Situaci můžeme prakticky ovlivnit jen nepřímo. Vlastníkem komunikace je KSÚS Karlovarského kraje, kterou jsme již na uvedený problém upozorňovali. Ing. Jaromír Dvořák, místostarosta Sokolova

"Vynechaný" úsek silnice mezi oběma okružními křižovatkami, jejichž investorem je soukromý subjekt, zařadila Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje (KSÚS KK) i přes nedostatek finančních prostředků do letošního plánu oprav. V současné době probíhá zadávací řízení na provedení opravy (zakázku nebylo možno zadat konkrétnímu zhotoviteli), jehož vítěz bude znám do konce června. Samotná realizace je naplánována na červenec až srpen.

Provedení opravy současně se stavebními pracemi na okružních křižovatkách by bylo problematické z technického i dopravního hlediska (celková dopravní situace ve městě, přechodné dopravní značení na stavbě okružních křižovatek, provádění stavebních úprav na přilehlých přechodech pro chodce, značně omezená kapacita průjezdu vozidel apod.). Proto bylo rozhodnuto o provedení této opravy až po dokončení hlavních stavebních prací na obou okružních křižovatkách a v jejich nejbližším okolí.

 

Vážený pane hejtmane,

bydlím v obci Jenišov. V současné době, kdy byla odkloněna doprava z obchvatu přes obec Hory, je pro nás "jenišováky" téměř nemožné v době dopravních špiček, tj. ráno a odpoledne mezi 15. - 17. hodinou, vyjet z Jenišova. Nehledě na to, že naši řidiči nepatří k těm nejohleduplnějším, takže ti, co jsou na silnici ve směru Hory a zpět, jedou a jedou a nás, co potřebujeme do školy s dětmi, nikdo nepustí. Nebylo by možné nám například ulehčit tuto situaci dočasnými světly nebo řízením dopravy v době špičky dopravní policií? Neumíte si představit, co to je za nervy, když tam ráno čekáte a modlíte se, abyste stihli dopravit děti do školy.

Děkuji za odpověď.  Alice Musková

Vážená paní Musková,

o tom, že při výjezdu ze silnice III/2226 procházející Jenišovem na bývalou silnici I/6 dochází v dopravní špičce k velkému zdržení, vím. Tuto situaci způsobila uzavírka části rychlostní silnice R6 mezi Jenišovem a obcí Hory, kdy je obousměrná objízdná trasa vedena po bývalé silnici I/6. O této uzavírce a objížďce rozhodlo Ministerstvo dopravy ČR. Pověřil jsem odbor dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu, aby situaci prověřil a konzultoval s dopravním inspektorátem. Podle policie je na uvedené objízdné trase důležité zachovat plynulost tranzitní dopravy, proto by řízení dopravy pomocí semaforů v tomto místě nebylo vhodné. Policie přislíbila, že bude situaci průběžně monitorovat a v případě nutnosti zajistí operativní řízení dopravy na křižovatce policistou. Na závěr pro Vás mám dobrou zprávu. Podle posledních informací by měla být zmiňovaná uzavírka ukončena nejpozději do 13. června.

Aktuální informace: O uzavírce rozhodlo Ministerstvo dopravy ČR, od kterého jsme v pátek 11. června obdrželi informaci, že bude prodloužena do 23. června. Řízení o povolení spuštění úseku do předčasného užívání totiž ministerstvo provede až 15. června. Podle informace zástupce stavební společnosti by mohly být nezbytné administrativní úkony dokončeny do pátku 18. června. Úsek by pak mohl být zprovozněn v sobotu 19. června.

 

Vážený pane hejtmane,
jak máme jako občané postupovat v případě, kdy kvůli otřesnému stavu vozovek v kraji (konkrétně mám na mysli cesty Nejdek - Nové Hamry - Vysoká Pec a Nejdek - Pernink) ničíme svá auta? Prosby obce na Správu silnic nebyly vyslyšeny. Ve dvou případech se objevily výstražné značky "pozor nerovnosti", čili obligátní alibismus státního aparátu. V případě cesty do Vysoké Pece, kudy jsem nucena 2x denně jezdit, tato ani není. Pokud jsem si tedy zničila auto - jako i několik dalších obyvatel - mám žádat náhradu po kraji? Jménem Vysoké Pece Vás zvu: přijeďte si k nám tuto trasu projet.
Děkuji za vyjádření, pokud nebude stejné jako v případě SÚS: nejsou peníze... Ne, nejsou, vím. Ani my jich nazbyt nemáme, ale do práce jezdit musíme a daně odevzdáváme řádně.

Vážený pane hejtmane,

vzhledem ke katastrofálnímu stavu silnice Nejdek - Vysoká Pec/Rudné Vás tímto zvu: přijeďte k nám na kole... Pokud to pomohlo cestě na Pernink, mohlo by to i té naší, neméně zdevastované. A opět zasílám námi vytvořené Fcb stránky ... http://www.facebook.com/dvozkova?ref=profile#!/pages/Tankodrom-Nejdek-Vysoka-PecRudne/122660427759535?ref=sgm.
Vzhledem k tomu, že na předešlé e-maily jste neodpověděl, ani na tento odpověď nečekám.

S pozdravem

Daniela Vozková

Vážená paní Vozková,

 

problém, který Vás tíží, jsem řešil mimo jiné s ředitelem Krajské správy a údržby silnic (KSÚS) Karlovarského kraje ing. Pavlasem, kterého jsem pověřil zlepšením stavu komunikace. Na to jsem nechal uvolnit dva miliony korun z rezervy KSÚS. Věřím tedy, že k nápravě dojde v brzké době.

Co se týče jednotlivých úseků komunikace, připojuji vyjádření ing. Pavlase.

 

Silnice III/2194 Nejdek - Nové Hamry: komunikace je bezpečně sjízdná, jen na některých místech jsou v poruchy v krytu vozovky. Opravy byly zahájeny v dubnu.

 

Silnice III/2012 Vysoká Pec: do výsprav komunikace bude investováno 500 tisíc korun z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Co se týče požadavků na celoplošnou opravu povrchu silnice, bylo zjištěno, že nejprve bude nutno opravit konstrukci vozovky a ve spolupráci s obcí dořešit odvodnění. Dále je třeba před jedním z mostků vybudovat opěrnou zeď. Realizace těchto oprav a úprav se předpokládá ještě v letošním roce. Účinnost opatření má být vyhodnocena na jaře příštího roku a následně bude rozhodnuto o případném zařazení do plánu celoplošných úprav povrchů silnic.

 

Silnice III/2047 Nejdek - Pernink: letos byla dokončena rekonstrukce části komunikace z Nejdku po LDN. Opravy navazujícího úseku po křižovatku na Oldřichov budou stát 3,7 milionu korun (prostředky poskytne SFDI). V úseku do Perninku byla místa s nebezpečnými výtluky opravena již v dubnu. Ve výspravách se bude dále pokračovat.

 

 

Silnice Pernink - Horní Blatná je v tak dezolátním stavu, že se po ní nedá jet již několik let ani doporučenou "třicítkou", kterou po zimě instalují silničáři každoročně. Bude se také někdy opravovat, nebo se na ní pouze cvičí noví silničáři jak látat silnice? Některou díru zalepí (čímž vznikne hrb), další pak zůstanou.
Rád bych Vám poslal fotografii, ale nejde sem vkopírovat. Zase na druhou stranu, pokud projevíte zájem, není pro Vás problém se přijet podívat. Ale jeďte služebním autem, abyste nemusel hned po dojetí opravovat.

S pozdravem
Vilém Gibiec

Vážený pane Gibieci,

musím potvrdit, že stav Vámi uvedené komunikace je skutečně velmi špatný, jel jsem tudy na kole. Mám pro Vás ale dobrou zprávu.
V letošním rozpočtu Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje je na celkovou rekonstrukci silnice II/221 v úseku Pernink - Horní Blatná vyčleněno asi 10 milionů Kč. K 3. květnu bylo zajištěno rozhodnutí o dopravně inženýrských opatřeních realizovaných v rámci stavby a dále byly zahájeny přípravné práce na vytýčení stavby, staveniště a inženýrských sítí. Vlastní práce budou, dle vyjádření dodavatele, zahájeny po dokončení realizační dokumentace stavby. Termínem ukončení rekonstrukce je 31. říjen 2010.

 

Kdo a kdy opraví tankodrom - silnici/Nejdek-Pernink která je léta v katastrofickém stavu?
Josef Valek

Dobrý den,

máte na mysli pravděpodobně silnici III. třídy č. 21047, která je skutečně ve špatném stavu. Po opravách výtluků by se mělo dostat i na úpravu povrchu. Státní fond dopravní infrastruktury Krajské správě a údržbě silnic Karlovarského kraje dopisem ze dne 24. března 2010 oznámil výši finanční částky, kterou kraj obdrží na odstraňování škod na dopravní infrastruktuře po zimě 2009/2010. V současné době se zpracovává návrh plánu využití těchto finančních prostředků. Ten předpokládá, že na uvedené silnici v úseku Nejdek – Oldřichov bude souvislá úprava povrchu provedena v průběhu tohoto roku.
Dále je připravována celková rekonstrukce silnice III/21047 v úseku Nejdek – Pernink.  Její I. etapa městem Nejdek byla dokončena v roce 2009 s celkovými náklady cca 30,3 milionu korun. Jaký je stav přípravy navazujících úseků :
III/21047 : Nejdek – Oldřichov – předpokládané náklady cca 70 mil. Kč, stavba připravena – vydáno právoplatné stavební povolení

Oldřichov – žel. podjezd - předpokládané náklady cca 15 mil. Kč, stavba připravena – vydáno právoplatné stavební povolení    

žel. přejezd – Pernink - předpokládané náklady cca 23 mil. Kč, je dokončena DSP – v současné době probíhá stavební řízení

Termín realizace jednotlivých staveb bude záležet na tom, jak se nám podaří zajistit potřebné finanční prostředky.

Silnice III/21047:
 

Silnice Nejdek

 

 

 

Pane hejtmane,

vzhledem k nevyhnutelným dopravním obtížím a objížďkám, které vyvolává dostavba nové R6 mezi Jenišovem a Kynšperkem, se každý řidič znající regionální silniční síť snaží optimalizovat svou trasu. Chtěl bych Vás tímto požádat o přezkoumání nutnosti uzávěrky silnice III. třídy mezi Březovou a Dolním Rychnovem. Tento úsek znám a jeho uzavření z důvodu výstavby stavebních objektů R6 mi nepřipadá vůbec logické. Vytížení této silnice stavebními stroji je dle mých postřehů daleko nižší než u stávající E48 (ta by z tohoto úhlu pohledu měla být uzavřená jako první..) a úsek Dolní Rychnov - Březová je pouze ideálním místem pro policii, která jej vskutku využívá pro pokutování z prosté logiky věci nevinných, avšak z pohledu práva provinělých řidičů, kteří si tímto způsobem mohou poměrně znatelně zkrátit svou cestu a odlehčit tak zatíženým alternativním cestám určených k objížďce.
Děkuji za zvážení. Martin Salí

Vážený pane Salí,

krajský úřad nemůže rozhodovat o uzavírce silničního úseku mezi Dolním Rychnovem a Březovou, protože to nepatří do jeho kompetencí. Rozhoduje o tom Městský úřad v Sokolově, konkrétně odbor dopravně – správních agend, který vydal rozhodnutí o povolení úplné uzavírky této části silnice v dubnu loňského roku na dobu od 15. 4. 2009 do 30. 6. 2010. Bylo to na základě žádosti Ředitelství silnic a dálnic ČR z důvodu provádění výstavby rychlostní komunikace R6 – mimoúrovňové křižovatky, přeložky silnice III. třídy  a nadjezdu silnice III. třídy. Uzavírka byla tedy stanovena v souvislosti se stavbou jedné z etap budování rychlostní silnice R6, konkrétně úseku Sokolov – Tisová a důvodem jsou plánované a realizované stavební práce.

V souladu s vydaným rozhodnutím MÚ Sokolov je zmíněná silnice v současné době považována za stavbu a vjezd je povolen kromě vozidel stavby pouze veřejné autobusové dopravě a složkám integrovaného záchranného systému. Velmi dobře si uvědomuji, jaké komplikace a složitosti jak pro občany a řidiče, tak pro města a obce, s sebou stavba rychlostní komunikace nese a ještě přinášet bude. Bez těchto nevyhnutelných opatření se ale stavba zásadní dopravní tepny našeho kraje neobejde. Jakkoliv je to především pro řidiče nepříjemné, žádám Vás všechny o shovívavost, pochopení a trpělivost. Věřím, že nám nová rychlostní silnice současné komplikace svou kvalitou a funkčností vynahradí.

Podle mých informací by stavební práce na části silnice mezi Dolním Rychnovem a Březovou mohly být dokončeny již v průběhu měsíce března  a následně by tedy s časovým předstihem mohla být ukončena i přechodná úprava provozu na této silnici.

 

Dobrý den,
jsem pravidelný návštěvník Krušných hor v zimním období. Ráda bych se zeptala, kdo má na starosti stopy pro běžkaře, jedná se mi konkrétně o úsek Pernink - Jelení - Nové Hamry. Přes velký zájem běžkařů není stopa pravidelně upravovaná. Nevím, jestli kraj financuje také tuto činnost, /v usnesení rady z prosince jsem našla pouze nějaký odkaz, který se mi nepodařilo najít /, ale každoročně jsou stopy málokdy projeté. Děkuji za Vaši odpověď, s pozdravem Monika Půtová
 

Vážená paní Půtová,
běžkařskou stopu v úseku Pernink – Jelení spravuje obec Pernink. Úpravu spolufinancuje Sdružení Centrálního Krušnohoří. Kraj poskytnul na údržbu běžeckých stop celkem 412 tisíc korun. Hradí polovinu nákladů všem obcím, které si o příspěvek zažádaly. Konkrétně obec Pernink získala 60 tisíc korun. Stopa je udržovaná podle nutnosti v závislosti na povětrnostních a sněhových podmínkách. Ve dnech nepříznivého počasí se stopa neupravuje, vyjetí rolby k úpravě stop stojí 12 000 Kč za den, tudíž by to bylo neekonomické. Běžkařskou trasu v úseku Jelení – Nové Hamry má na starost město Nejdek, kterému kraj přispěl částkou 50 tisíc Kč.

 

 Dobrý den,

chci se zeptat na novou čipovou kartu, pro kterou hledáte název. Zajímá mě, kdy bude karta uvedena v platnost? Jde mi o to, že Autobusy K. Vary nutí uživatele stávajících elektronických peněženek k její výměně za 100,- Kč. A když se zavede nová karta, tak ta stará se za 100 Kč může zahodit.
Žádám Vás tedy o informaci, jak to bude s novou kartou a jestli se třeba nová karta od firmy Autobusy K. Vary není už ta nová univerzální.
Ještě mám jeden dotaz na okraj. Jestli je v pořádku, že AKV požadují na novou kartu i fotografii? Dosud el. peněženka umožňuje zaplatit jednou kartou třeba 5 jízdenek a je přenosná. Nová karta s fotkou přenosná nebude. Takže v tom vidím jen snahu vydolovat z cestujících peníze navíc. Kde je to zlepšování kvality služeb?

S pozdravem
M. Roubek

Dobrý den, pane Roubku,

Karlovarský kraj skutečně připravuje projekt zavedení jednotné jízdenky v podobě bezkontaktní čipové karty, která by měla být použitelná ve všech druzích veřejné dopravy. Navíc by sloužila i jako elektronická peněženka například k platbám vstupného na kulturních či sportovních akcích. Karta by měla fungovat v celém regionu a věříme, že nám pomůže získat pro hromadnou dopravu více cestujících. Podle našich předpokladů bude realizace projektu dokončena v letech 2011- 2012. Nejedná se tedy o kartu, kterou zavádí společnost Autobusy Karlovy Vary (AKV) a o níž se zmiňujete. Máte na mysli kartu AKV, jíž můžete provést bezhotovostní platby a uplatnit slevy na jízdné. Platnost karty je podle mých informací vždy tři roky. Poslední dva roky vždy při podání žádosti o čipovou kartu AKV žadatel přikládá fotografii, která je mu následně při vydání karty vrácena. Čipovou kartu sice může v současnosti užívat vždy jen konkrétní osoba, ale jak jste uvedl ve Vašem případě, i nadále budete moci zakoupit na Vaši elektronickou peněženku třeba 5 jízdenek.

 

Vážený pane doktore,
jsem na Vašich stránkách poprvé, a tak se mi bohužel nepodařilo najít to, co jsem hledala. Ráda bych věděla, jaký je Váš postoj k momentálně velmi propírané otázce "žlutých vlaků" Student Agency. Jsem studentka a kdykoliv se mám někam přemístit, volím jakoukoli jinou variantu dopravy než železniční, protože jsem znechucená Českými drahami a jejich cenami. Kdo by chtěl jezdit špinavým a zastaralým vlakem za tolik peněz, když navíc dopředu ví, že nedorazí včas. Prosím, napište mi svůj názor.
Děkuji, s pozdravem Pohanková Jitka

Vážená slečno Pohanková,
těší mě, že jste zavítala na naše webové stránky. Doufám, že tak učiníte i v budoucnu a naleznete Vám potřebné informace. K Vašemu dotazu. Karlovarský kraj již v letech 2005 a 2006 jako jediný realizoval výběrová řízení, do kterých se mohl přihlásit jakýkoliv drážní dopravce. Celkem proběhla tři soutěžní řízení, do nichž se přihlásili na různé tratě pouze tito tři dopravci: České dráhy, a.s., Viamont a.s. a Railtrans s.r.o.
Karlovarský kraj s vítězi soutěže, s Českými dráhami a s Viamontem, v letošním roce tedy neuzavíral nové kontrakty, nýbrž do roku 2019 prodloužil platnost stávajících vysoutěžených smluv, které by jinak přestaly platit na konci příštího roku. Na území našeho kraje tedy nezabezpečují železniční dopravu pouze České dráhy, ale i společnost Viamont. Vlaky této společnosti jezdí na tratích mezi Sokolovem a Kraslicemi a mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi. Konkurenční Viamont   zabezpečuje celou čtvrtinu délky všech tratí na území Karlovarského kraje. Jím obsluhované tratě mají celkovou délku 77 km a  součet délek tratí Českých drah je 320 km. Podle mého názoru dopravce, který zabezpečuje 25 % je pro České Dráhy už vážným konkurentem. Navíc Viamont používá zpravidla moderní vozové jednotky RegiSprintery. Karlovarský kraj do zmíněné prodloužené smlouvy s Českými dráhami prosadil podmínku, že i České dráhy musí provést zásadní obnovu svého vozového parku. Pokud projekty, výběrová řízení na výrobce a samotná výroba nebude protahována, předpokládáme, že první zcela nové moderní jednotky vyjedou na koleje v Karlovarském kraji v roce 2012.

 

Vážený pane hejtmane,
bydlím v Lokti a dojíždím učit do Karlových Varů. Dostat se do Karlových Varů na osmou hodinu se stává čím dále obtížnější. Autobus přepravce Či-Du je přeplněn již ze Sokolova a někdy Loktem projede bez zastavení. Po marné domluvě s přepravcem i se starostou města Loket, jezdím na osmou hodinu v 5.48 hodin z Lokte. Prosím, zda by nebylo možné přistavit v 7 hodin ještě jeden autobus, který by v Lokti určitě stavěl. Za vyřízení předem děkuje Radošová.

Vážená paní Radošová,
Od 13. prosince 2009 bude s novým jízdním řádem zavedeno následující opatření.  Spoj 411440/79 zastaví jen pro nastupování na zastávce Střelecká a operativně bude nasazen nový spoj 411440/89 (bude jezdit ve školním roce), který bude odjíždět ze zastávky Loket (u mostu). Odjezd spoje 79 bude v 7:04 (KV 7:32), spoje 89 bude v 7:17 (KV 7:37).

 

 

Vážený pane hejtmane,
dojíždíme autem ze Sokolova do Kynšperka do práce - tedy ráno za tmy, v úřední dny i zpět. Současnou pochopitelnou stíženou dopravní situaci značně komplikuje skutečnost, že komunikace v úseku od D. Rychnova po Černý mlýn (tedy frekventovaný úsek) není označen čárami (dle našeho názoru je to navíc jasně na plnou v celém úseku). Při nasvícení kamionem naprosto ztrácíme orientaci. Žádáme Vás, abyste kompetentním krajským úředníkům domluvil, aby sjednali nápravu, nebo budeme čekat na první karambol?
S díky a s pozdravem
V. Kodýdek


Vážený pane Kodýdku,
Děkujeme Vám za Váš podnět. Podle mých informací Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje (KSÚS KK) zajistila zvýšení bezpečnosti na úseku silnice III/21026 mezi Citicemi a Dolním Rychnovem obnovením středové čáry, které proběhlo dne 19.11.2009 a očištěním směrových sloupků na obou krajnicích uvedené silnice, které bylo provedeno 20.11. Před zimním obdobím nebudem KSÚS KK z finančních důvodů zajišťovat provedení tzv.vodicích proužků. Jejich provedení zařadí do plánu na rok 2010 a budou provedeny za vhodných klimatických podmínek na jaře roku 2010.Pokud bychom trvali na provedení v tomto technologicky nevhodném období, přišel by kraj o právo uplatnění případné reklamace. Máte-li další podněty a připomínky ke stavu komunikací II. a III. třídy, které kraj sporavuje, obracejte se prosím přímo na tuto organizaci a jejího ředitele ing. Zdeňka Pavlase prostřednictvím emailové adresy pavlas.zdenek@ksusk.cz. KSÚS KK Vám ráda poskytne odpovídající informace. Na závěr bych chtěl konstatovat, že naše příspěvková organizace spravuje více než 1.800 km silnic II.a III.třídy a 441 mostů v majetku Karlovarského kraje a stav této silniční sítě je v současné době odpovídající finančním možnostem KSÚS KK.
Vzhledem k avizovanému a samozřejmě (vzhledem k současné ekonomické situaci nejen v KK ale v celé ČR s dopadem do příjmové stránky veřejných rozpočtů) zcela pochopitelnému snížení provozního i investičního příspěvku KK naší organizaci pro rok 2010 budou běžná i zimní údržba a samozřejmě také investice do silniční sítě v následujících obdobích stále složitější a lze předpokládat navýšení počtu podobných problémů i negativních projevů a podnětů občanů Karlovarského kraje.
Zároveň bych chtěl ubezpečit, že KSÚS KK již přijala a v následujícím období bude nadále přijímat taková opatření, která budou minimalizovat dopady snížení objemu finančních prostředků do úrovně stavu silniční sítě.

 

Dobrý den,
velmi by mne zajímalo jak to doopravdy bude s uzavírkou a objížděním trasy Sokolov - K.Vary. Uvažujete o zveřejnění nějakého odkazu, kde by se našli přesné oficiální aktuální informace? Termín se (asi) blíží a situace se stále mění.
Předem děkuji za informaci.
Nováková

Vážená paní Nováková,
uzavírka a plánovaná objížďka z Vašeho dotazu souvisí s rekonstrukcí mostu přes řeku Ohři mezi Sokolovem a Karlovými Vary v rámci stavby rychlostní komunikace R6.
Jedná se o státní silnici, kterou nespravuje náš kraj, ale Ředitelství silnic a dálnic ČR. Rozhodování o uzavírce a objížďkách je v kompetenci Odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Karlovarského kraje jako příslušného orgánu státní správy. Podle informací, které mám k dispozici, se zahájení prací na rekonstrukci mostu promítlo do dopravy tím, že na dobu od 12.10. do 31.10.2009 budou oba jízdní pruhy zúženy avšak bez uzavírky. Podle plánu by mělo k částečné uzavírce mostu dojít od 1.11.2009 a průjezd přes most by měl být zachován pouze pro směr z Karlových Varů do Chebu a to nejméně do 31.3.2010 tj. do konce první etapy stavebních prací. Opačný směr z Chebu na Karlovy Vary by měl být veden objížďkou přes Sokolov. Správní řízení v této věci však ještě není u konce a dokud nebude vydáno pravomocné rozhodnutí výše uvedeného silničního správního úřadu, nelze plánovanou částečnou uzavírku a objížďku považovat za definitivní. Krajský úřad očekává, že další žádost o částečnou nebo úplnou uzavírku a objížďky na období tří následných etap stavby od 1.4.2010 až do konce stavby bude podána v únoru 2010.
Oficiální aktuální informace o silniční síti lze získat na internetových stránkách http://www.dopravniinfo.cz/, které provozuje Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Dostupné informace se tedy dají shrnout takto: Od 12.10.2009 budou oba jízdní pruhy zúženy; od 1.11.2009 do 31.3.2010 most přejedou řidiči pouze ve směru z Karlových Varů na Cheb; řidiči z opačného směru pojedou přes Sokolov; v březnu 2010 padne rozhodnutí, zda most zůstane až do konce stavby jednosměrně průjezdný, nebo zda bude uzavřen úplně.

 

Vážený pane hejtmane,
kraj ve spolupráci s firmou EKO-KOM podporuje rozvoj stanovišť pro zvýšení separace v obcích. Jakým způsobem postupuje KK u svých organizací (příspěvkových, s.r.o., a.s.)? Podle živnostenského zákona mají organizace povinnost zajistit třídění odpadů. V některých případech se tomu tak neděje, viz například Krajská správa a údržba silnic.
Děkuji, Jiří Korbel, Sokolov

Zdravím Tě, Jirko,
děkujeme za upozornění. Předpokládám, že ředitelé příspěvkových organizací jsou schopni řešit třídění odpadů a zabezpečit dostatek sběrných nádob sami, ale prověřím, jaká situace skutečně je. Pokud by snad v některé příspěvkové organizaci vznikl problém se separací využitelných složek odpadu, uložíme vedení PO, aby zjednalo nápravu.

 

Vážený pane hejtmane,
Do konce měsíce května mělo padnout rozhodnutí o výstavbě obchvatu města Hranice. Je rozhodnuto a jak?
Děkuji a přeji hezký den
Klouda A.

Vážený pane Kloudo,
V případě obchvatu Hranic probíhá v současné době zadávací řízení na zhotovitele stavby a zároveň stavební řízení. Zahájení stavby se plánuje na září letošního roku.

 

Vážený pane hejtmane,
O víkendu jsem projížděl silnici z Nejdku do Lesíka a velmi mě šokoval způsob "záplatování" vozovky - bez vyfrézování, dvě díry zalepené, třetí metr vedle ponechána osudu - měl jsem dojem, že jsem se ocitl takových 20 let nazpět! Vím, že údržba silnic stojí nemalé prostředky, a proto se ptám, jak "kraj" jako jediný akcionář ovlivňuje činnost Údržby silnic KK - jde mi o sjednávání zakázek a hlavně o kontrolu a přebírání odvedené práce. Možná by bylo dobře, kdyby se některý pověřený člověk zajel na zmiňovaný úsek podívat...
Děkuji za odpověď a věřím, že kvalitně odvedená práce by měla být samozřejmostí.
Vítězslav Kubín - Cheb

Vážený pane Kubíne,
Ve Vámi uvedeném případě se jednalo pouze o provizorní opravy těch nejnebezpečnějších výtluků ohrožujících bezpečnost a plynulost silničního provozu bez frézování. Oprava byla provedena včetně spojovacího postřiku a následně byly zality okraje. Akutní práce provedli pracovníci Údržby silnic Karlovarského kraje, a.s.
Provizorní opravy do neupravených výtluků se používají především k rychlému odstranění závad ohrožujících bezpečnost a plynulost silničního provozu a dle možností jsou v průběhu roku nahrazovány opravami s frézováním. Stanovení způsobu provedení oprav včetně převzetí provedených prací mají na starosti správní silniční inspektoři.

 

Vážený pane hejtmane,
Proč jsou karlovarské firmy ve svém kraji tak diskriminované. Hlavně stavební práce na průtahu Cheb - Praha. Je tu Morava, Polsko a jiné kraje.
V. Majoroš

Vážený pane Majoroši,
Veřejné zakázky, které se týkají výstavby průtahu, nezajišťuje Karlovarský kraj, ale Ministerstvo dopravy prostřednictvím Ředitelství silnic ČR. Karlovarský kraj tedy výběr těchto firem nemůže nijak ovlivnit.

 

Dobrý den,
Rád bych se zeptal kdy bude otevřena cyklostezka Sokolov-Kynšperk. Na stránkách jsem se dočetl, že by to mělo být v dubnu. Mohl byste tento termín upřesnit?

Díky
Jakub Kratochvíl

Vážený pane Kratochvíle,
V tisku se bohužel objevila mylná informace, která se dostala i na stránky různých informačních serverů. Cyklostezka Sokolov - Kynšperk bude otevřena koncem letošního roku. Podrobnější informace byste měl získat na Městském úřadu v Sokolově. Nositelem projektu je totiž město Sokolov.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Великолепный сайт

(AngelaSix, 10. 9. 2020 3:21)

Много просматривал содержимое сети интернет, и вдруг к своему восторгу обнаружил познавательный веб-сайт. Гляньте: https://www.google.co.ve/url?rct=j&uact=8&sa=i&url=https://cs16planet.ru/servers/ . Для нас вышеуказанный сайт показался довольно полезным. Пока!

Aktualzar.ru - актуальные способы заработка в интернете

(ManychTal, 9. 9. 2020 19:45)

На портале https://aktualzar.ru пользователи легко найдут уникальное собрание статей посвященных теме интернет-заработка. Вся информация носит исключительно практический характер, поэтому после ее внимательного и вдумчивого изучения научиться «делать деньги» в сети смогут даже начинающие фрилансеры.
Заработок на майнинге, копирайтинг, интернет-продвижение сайтов – количество статей на сайте непрерывно растет, так что проблем с получением актуальной информации никогда не возникает. Для быстрого нахождения нужных тем на портале представлена удобная форма поиска.

Досуг Анапа — Отдых в Анапе

(dincoBon, 9. 9. 2020 15:07)

Наилучшие предложения на сайте https://dosuganapa.ru/ находятся относительно вопросов по отдыху. Данным сайтом уже достаточно длительное время пользуются многие люди - при этом, каждый человек остается доволен. С помощью использования предложений, можно очень просто поправить здоровье, отдохнуть от суеты и постоянной загруженности, весело и интересно провести время. Провести отдых на Юге Российской Федерации непременно стоит - не только летом, но и в другое время года можно оценить красоты!

Выгодные не публичные тарифы связи и интернет

(vyuriHAT, 9. 9. 2020 15:05)

На сайте https://nashtarif.ru можно подключать действительно выгодный тариф - отныне связь и интернет являются не только дешевыми и надежными, но и абсолютно экономичными! Мы действительно можем сделать, чтобы вы сумели экономить на связи до 80% - цены и тарифы на канале действительно приятные для глаза и даже кошелька! Когда тариф будет установлен, то клиентский номер будет в обязательном порядке сохранен. Изучать можно наиболее выгодные региональные тарифы связи, покупать самые красивые номера. Кстати, интернет работает одинаково хорошо на всех устройствах.

Ведение бухгалтерского учета

(pkinpzer, 9. 9. 2020 15:03)

Благодаря сайту https://buko.com.ru/ ведение бухгалтерского учета становится действительно комфортным делом. Специалисты данной организации на протяжении длительного времени уже занимаются вопросами аутсорсинга и прекрасно понимают, что необходимо делать для оптимизации текущих процессов в организации. Настоящие профессионалы с большим опытом смогут ответственно взять на себя бухгалтерию, общение с государственными органами и банком, пока клиент будет заниматься бизнесом.

Хороший сайт

(Valeriazorgo, 9. 9. 2020 11:26)

Весь вечер пересматривал контент инет, вдруг к своему удивлению увидел крутой веб-сайт. Смотрите: https://xn--80afajmom7au.xn--p1ai/ . Для меня этот сайт оказал радостное впечатление. Всего доброго!

Половой член (синонимы пенис, фаллос), наружный половой орган мужчины

(CarmenDrasp, 9. 9. 2020 7:04)

Головка Шов может быть хорошо заметен или, наоборот, почти не виден - Около темы члена.. https://sexpreparat.ru/about/79 - Строение полового члена Отрицательные моменты увеличения члена:

Интернет-магазин крепежа и метизов

(ovsavmug, 9. 9. 2020 1:35)

В интернет - магазине https://krepserp.ru/ в широком товарном ассортименте представлено действительно огромное множество крепежей и других товаров. В быту и делах интернет сейчас помогает использовать возможности, которые предоставляет наш магазин строительного крепежа, метизов и такелажных изделий. Сохранить время помогает именно использование портала, а все указанные товары практически постоянно имеются в наличии. Удовлетворение запросов целевой аудитории - то, чем постоянно занимаются специалисты.

Охрана труда

(orindslime, 9. 9. 2020 1:35)

По вопросам охраны труда на сайте https://profiohranatruda.ru/ можно найти действительно наилучшие предложения. Специалисты компании решают все вопросы, непосредственным образом связанные с хлопотами разного рода - при этом, может каждый клиент заниматься без ограничений бизнесом. На пакет гарантии предоставляются, а проверки со стороны представителей государственных органов непременно будут пройдены. Профессионалы смогут хорошо сэкономить клиентские деньги - так было уже неоднократно.

Оборудование для производства пенобетона

(rshkoSkacy, 9. 9. 2020 1:35)

На сайте https://www.uptk-pro.ru размещены предложения ООО «УПТК Стройснабжение» - организации, которая имеет свою мощную производственную базу. Главный акцент - расширение и совершенствование продукции, а также использование ряда современных технологий. В целом, благодаря большому опыт изготовления оборудования для пеноблоков и газоблоков, данную компанию знают многие как надежных производителей. При необходимости, оказана может быть грамотная консультативная помощь.

Game-Casino.ru - обзор честных онлайн казино

(GorskiyPew, 9. 9. 2020 0:40)

Сайт https://game-casino.ru посвящен теме лицензионных онлайн казино и будет интересен как новичкам, так и заядлым игроманам. Ресурс содержит только проверенную информацию, поэтому все представленные на нем статьи, обзоры и советы можно смело использовать для игры на реальные деньги.
Каталог игровых автоматов, секреты получения выгодных бонусов, рейтинги зарубежных и отечественных онлайн казино – все это и многое другое доступно любителям азартных игр в режиме 24/7. Зайти на портал и выбрать свое надежное казино не составит никакого труда даже для новичков.

Очень хороший сайт

(Valeriazorgo, 8. 9. 2020 23:38)

Минут пять смотрел содержимое интернет, неожиданно к своему восторгу обнаружил восхитительный ресурс. Посмотрите: https://xn--80afajmom7au.xn--p1ai/ . Для нас этот вебсайт оказал незабываемое впечатление. До встречи!

Нужный сайт

(Allaevoff, 8. 9. 2020 21:12)

Полчаса просматривал контент интернет, и к своему удивлению заметил актуальный сайт. Вот смотрите: https://maps.google.li/url?rct=j&source=web&cad=rja&q=https://cs16planet.ru/servers/ . Для нас данный веб-сайт явился очень полезным. До встречи!

мастерский ресурс gk-casino

(JohnnyWrery, 8. 9. 2020 17:22)

фирменный вебсайт https://gk-casino.ru

знатный ресурс gk-casino

(Elvinfaw, 8. 9. 2020 16:58)

знатный сайт https://gk-casino.space

добротный вебсайт gk-casino

(MichaelTrunc, 8. 9. 2020 16:38)

фирменный веб ресурс https://gk-casino.site

Центр стоматологии профессора Русаковой

(elizaTEERA, 8. 9. 2020 12:11)

На сайте настоящего специалиста своего дела https://rusakova-dent.ru располагаются различные предложения профессиональных стоматологов. Данный центр имеет нужные статусы, а работают здесь настоящие специалисты. Основатель и руководитель центра является прекрасно ориентирующимся человеком по всем нужным вопросам. При обращении к данному центру, можно рассчитывать на предоставление комплексного обслуживания. Специалисты имеют дипломы и даже международные награды.

Páni! Je to nejrychlejší způsob finanční nezávislosti. Odkaz - https://moneylinks.page.link/6SuK

(Henrycharf, 8. 9. 2020 10:03)

Dodatečný příjem je k dispozici pro každého, kdo používá tohoto robota.
Odkaz - https://moneylinks.page.link/6SuK

Finanční Robot je investiční nástroj číslo 1. Vypusťte to! Odkaz - https://moneylinks.page.link/6SuK

(Henrycharf, 8. 9. 2020 7:41)

Peníze, peníze! Vydělej víc peněz s finančním robotem!
Odkaz - https://moneylinks.page.link/6SuK

Vydělat tisíce babek. Nic neplať. Odkaz - https://moneylinks.page.link/6SuK

(Henrycharf, 8. 9. 2020 4:53)

Online příjem je nejjednodušší způsob, jak vám splnit sen.
Odkaz - https://moneylinks.page.link/6SuK


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100

následující »